ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مطالعه آزمایشگاهی تهیه روغن زیستی از جلبک

مطالعه آزمایشگاهی تهیه روغن زیستی از جلبک

مهر/ هنگامه بیات، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی انرژی های تجدیدپذیر و مجری این طرح گفت: در این پروژه بهینه سازی فرآیند استخراج توسط طراحی آزمایش با نرم افزار Design Expert ۷.۰.۰ و روش سطح پاسخ (طرح ترکیب مرکزی) انجام شد.

وی افزود: در این پژوهش بالاترین میزان بازده تولید روغن زیستی از ریزجلبک اسپیرولینا پلاتنسیس، کلرلا ولگاریس و دونالیلا سالینا بررسی شد.

این پژوهشگر عنوان کرد: سپس با استفاده از آنالیز واریانس و مقادیر رگرسیون و مقدار p، روابط تجربی برای بازده تولید روغن زیستی بدست آمد که با استفاده از کاتالیست نیکل مولیبدن بر پایه آلومینا مقادیر ترکیبات نیتروژنی در روغن های زیستی حاصل از هر سه ریزجلبک کاهش یافت.

بیات گفت: در نهایت با استفاده از معادلات حالت ترمودینامیکی مقدار انرژی گیبس اضافی در ریزجلبک کلرلا ولگاریس به عنوان نمونه حداقل شد و صحت داده های تجربی با نتایج تئوری مطابقت داده و صحت مدل انتخابی در فرآیند اثبات شد.

گفتنی است، این طرح با راهنمایی دکتر فرح سادات هالک و دکتر امید توکلی در پژوهشگاه مواد و انرژی انجام شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X