ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نشانه‌های احیای سومین اقتصاد قدرتمند جهان

نشانه‌های احیای سومین اقتصاد قدرتمند جهان

اقتصاد نیوز/ نتایج یک برآورد نشان می‌دهد که با افزایش سفارشات جدید داخلی و صادرات، حجم فعالیت‌های تولیدی ژاپن در ماه اکتبر، با بیشترین سرعت یک‌سال اخیر رشد کرده است.

شاخص مدیران خرید (PMI) ژاپن در ماه اکتبر، منطبق با تغییرات فصلی، 52.4 درصد بوده که این رقم اندکی پایین‌تر از قرائت‌های اولیه از این شاخص بوده اما بااین‌حال، شاهد بهبود قابل توجهی نسبت به آخرین قرائت از این شاخص در ماه سپتامبر، یعنی نرخ 51 درصدی است.

به‌گزارش خبرگزاری رویترز، اشخص مدیران خرید (PMI) همچنان بالاتر از 50 باقی مانده که این عدد آستانه‌ای است که برای ششمین ماه پیاپی، رشد اقتصادی ژاپن را از انقباض جدا کرده و نشان می‌دهد ماه اکتبر بهترین وضعیت اقتصادی این کشور در تمام سال بوده است.

این یافته‌های جدید، شواهد بیشتری را از احیای سومین اقتصاد بزرگ جهان از رکودی که اوایل سال‌جاری دامن آن را گرفته بود، ارائه می‌کند.

همچنین شاخص PMI برای سفارشات صادرات جدید ژاپن در ماه اکتبر، 52.2 بوده که این رقم اندکی بیشتر از قرائت‌های اولیه یعنی 52.1 است و نشان دهنده بازگشت رشد اقتصادی ژاپن نسبت به ماه پیش است که در آن شاخص PMI معادل 48.0 بوده است.

شاخص کل سفارشات جدید، شامل سفارشات داخلی و خارجی ژاپن نیز در ماه اکتبر، 54.2 بوده که گرچه این رقم پایین‌تر از قرائت‌های پیشین یعنی 54.9 است، اما همچنان سریع‌ترین رشد سالانه را به‌خود اختصاص داده است.

اقتصاد ژاپن در ماه‌های آوریل تا ژوئن، دچار انقباض شده بود، و این احتمال می‌رفت که در ماه‌های جولای تا سپتامبر نیز مجددا منقبض شود.

بااینحال، نرخ رو به رشد شاخص PMI در ماه اکتبر، می‌تواند مؤید این نکته باشد که بالاخره میزان تقاضای داخلی ژاپن بهبود یافته و میزان سفارشات خارجی این کشور نیز متاثر از کندی رشد چین و سایر بازارهای نوظهور، افت کرده است. همچنین، انتشار داده‌های هفته گذشته از رشد غیرمنتظره تولید صنایع ژاپن در ماه سپتامبر، یکی دیگر از نشانه‌های رشد دوباره اقتصاد این کشور است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X