ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گودرزی: رشد کشور در گرو نقش آفرینی بسیج دانشجویی است

گودرزی: رشد کشور در گرو نقش آفرینی بسیج دانشجویی است

خبرگزاری دانشجو/ رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: اگر قرار است در کشور رشدی اتفاق بیفتد صرفا بسیج دانشجویی است که می‌تواند این رسالت را برعهده بگیرد.

صبح امروز نشست مسئولان بسیج دانشجویی 100 دانشگاه کشور به مناسبت ایام الله 13 آبان در لانه جاسوسی آمریکا با حضور ریحانی، معاون سیاسی تحلیل و بررسی سازمان بسیج دانشجویی، داوود گودرزی، ریاست سازمان بسیج دانشجویی و حسن رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

داوود گودرزی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه در اوج تهدیدها و فرصت ها قرار داریم گفت: ما باید هم زمان برای بازنگری بر روی تشکیلات بسیج دانشجویی آمادگی داشته باشیم چرا که تاکنون با هر یک از دلسوزان انقلاب اسلامی مشورت کرده ایم معتقد بودند که اگر قرار است در کشور ما رشدی اتفاق بیفتد صرفا بسیج دانشجویی می‌تواند این رسالت را برعهده بگیرد.

وی افزود: باید به میدان مبارزه آمده و مشکلات را برطرف کنیم. به همین دلیل از سال گذشته کارگروهی با قدیمی‌های بسیج دانشجویی تشکیل دادیم تا بازنگری کلی بر سیاست های بسیج دانشجویی صورت بگیرد که این امر در ایجاد سند نوسازی نمود پیدا کرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بسیج دانشجویی اظهار داشت: ایشان بسیج دانشجویی را دو بعدی خواندند یعنی این سازمان از طرفی به نهاد انقلابی سپاه متکی است و از سویی دیگر نقش بسزایی در دانشگاه ها دارد، بسیج باید از بالا به دیگر تشکل ها نگاه کند و نقش علمداری را در جامعه ایفا کند.

وی افزود: حاکمیت رویکرد تربیتی و اصالت نیروهای انسانی بر همه فعالیت های بسیج دانشجویی، اعتقاد به ارزشیابی نظیر از خود گذشتگی، ایثار و هزینه دادن، رویکرد فکری و محتوایی، به روز بودن نسبت به مسائل انقلاب اسلامی، اهتمام به توده های دانشجو در برنامه ریزی های بسیج دانشجویی از جمله اصول حاکم بر فعالیت های نوین بسیج دانشجویی است.

گودرزی با اشاره به ماموریت بسیج دانشجویی در جامعه اشاره و تاکید کرد: کادر سازی و تقویت نیرو و نقش آفرینی از جمله ماموریت های این سازمان است. کادر سازی بدون حضور و عملیات محقق نخواهد شد. ما ماموریت داریم که دانشجویان را سازماندهی کرده تا توانمند شوند و در عرصه معرفتی اخلاقی وارد عملیات شده و نقش خود را نشان دهند و در نهایت وارد کادرسازی انقلاب اسلامی شوند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X