ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازداشت 2مقام به اتهام جاسوسی در واتیکان

بازداشت 2مقام به اتهام جاسوسی در واتیکان

ایرنا/ ژاندارمری واتیکان یک کشیش اسپانیایی و یک وکیل ایتالیایی را که از اعضای سابق یک کمیسیون اقتصادی واتیکان که توسط پاپ فرانسیس تشکیل شده بود، به اتهام افشای اسناد و اخبار محرمانه دستگیر کرد.

به گزارش ایرنا، رادیو واتیکان روز دوشنبه اعلام کرد ،'انخل والیوبالدا' کشیش اسپانیایی و 'فرانچسکا شائوکی' وکیل ایتالیایی که به ترتیب دبیر و عضو سابق کمیسیون مطالعات در خصوص سازماندهی ساختار اقتصادی و اداری واتیکان که در سال 2013 به دستور پاپ فرانسیس تشکیل شده و پس از انجام ماموریت منحل شد، بوده اند.
این رادیو به مفاد اسناد مرحامخ که انتشار یافته است؛ اشاره ای نکرد اما اعلام شده که بزودی کتابی از این اسناد منتشر خواهد شد.
پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها نیز از این دستگیری مطلع شده و ان را تایید کرده است.
کشیش والیو بالدا به اتهام افشای اخبار محرمانه در زندان واتیکان حبس شد، ولی فرانچسکا شائوکی بخاطر همکاری با بازجویان آزاد است.
دستگیری این دو متهم در پرونده باصطلاح 'واتیلیکز'، قبل از انتشار دو کتاب که وعده افشای عناصر جدید در خصوص رسوایی های واتیکان را داده اند، بوقوع پیوسته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده