ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برنامه های جدید و شگفت انگیز آژانس فضایی اتحادیه اروپا

برنامه های جدید و شگفت انگیز آژانس فضایی اتحادیه اروپا

سیناپرس/ اعضای کمیسیون آژانس فضایی اتحادیه اروپا در جلسه اخیر خود در کشور بلژیک، اقدام به تهیه پروژه مدون توسعه مطالعات و پژوهش های فضائی در قالب برنامه افق 2020 کرده و خبر از اختصاص بودجه 12 میلیارد یوروئی در این حوزه دادند.
کمیسون فضائی اتحادیه اروپا در آخرین جلسه برگزار شده با هدف تعیین سیاست های آتی این مرکز اعلام کرد که نظر مردم ساکن قاره اروپا در تعیین سیاست های آینده آژانس فضائی اتحادیه اروپا و فعالیت های فضائی این قاره تعیین کننده خواهد بود.در آخرین جلسه سازمان فضائی اتحادیه اروپا که در شهر بروکسل ، پایتخت کشور بلژیک برگزار شد موضوعات مهمی از جمله چالش های پیش رو ، فرصت ها و امکانات بخش مطالعات فضائی اتحادیه اروپا و برنامه های پژوهشی و اکتشافی مرتبط با این حوزه مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت.

اتحادیه اروپا تصمیم دارد در فاصله سال های 2014 تا 2020 بودجه ای برابر با 12 میلیارد یورو معادل 13 میلیون و 600 هزار دلار آمریکا برای پیاده سازی برنامه های فضائی خود و توسعه سیستم موقعیت یاب جهانی گالیله و EGNOS هزینه کند.
در همین رابطه ماروس سوگوویچ معاونت کمیسیون حوزه انرژی اتحادیه اروپا اعلام کرد : رقابت فزاینده جهانی ، ایجاد مشاغل جدید ، فرصت های تجاری و موضوع امنیت ما به استفاده و بهره برداری از فضا وابسته است و به همین دلیل کمیسیون سازمان فضائی اتحادیه اروپا نسبت به تعریف و ترسیم یک برنامه بلندپروازانه و جاه طلبانه برای توسعه فعالیت های فضائی در آینده اقدام کرده است.

الزبیتا بینکوسکا عضو کمیسون بازار داخلی ؛ صنعت و کار آفرینی اتحادیه اروپا نیز در این رابطه اعلام کرد: ما با یک چشم انداز سریع از تغییرات جهانی در حوزه های مختلف صنعت و رقابت در ایجاد فناوری های جدید و نوآوری رو به رو هستیم. در این میان اتحادیه اروپا باید شرایط مناسبی برای جذب و فراهم کردن بازارهای فناوری فضائی و اکتشافات این حوزه تدارک دیده و خود را برای این رقابت جهانی آماده کند.

شایان ذکر است که اتحادیه اروپا تصمیم دارد در فاصله سال های 2014 تا 2020 بودجه ای برابر با 12 میلیارد یورو معادل 13 میلیون و 600 هزار دلار آمریکا برای پیاده سازی برنامه های فضائی خود و توسعه سیستم موقعیت یاب جهانی گالیله و EGNOS هزینه کند. از دیگر برنامه های مد نظرآژانس فضائی اتحادیه اروپا می توان به مطالعات زمین شناسی به کمک ماهواره ها و توسعه توسعه پژوهش های فضائی اشاره کرد . این پروژه مدون در قالب برنامه افق 2020 تدوین شده است[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X