ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روبات هایی که از اشتباهاتشان تجربه کسب می کنند

روبات هایی که از اشتباهاتشان تجربه کسب می کنند

آی بایت/ روبات ها و هوش های مصنوعی در حال حاضر قادر به یادگیری از اشتباهاتشان هستند ولی بایستی برای تحلیل اینکه چه اتفاقی افتاده است کمی توقف کنند. در آینده شاید حتی این توقف نیز از بین برود.

محققان تکنیک تقویت یادگیری را پیاده کرده اند که روبات ها را قادر به بهبود تصمیم های بعدی خود از روی تصمیم قبلی می کند.

اگر ماشینی از بهترین راه برای انجام کاری اطلاع نداشته باشد، می تواند با تلاش و انجام حالت های مختلف، به حالت درست و نهایی دست بیابد.

این روش می تواند در صنایع زیادی برای مثال سیستم های خالبان اتوماتیک یا سیستم های کنترل ماشین ها، حائز اهمیت باشد.

البته این قابلیت بطور واضح در علم رباتیک کاربرد خود را دارد. بسیاری از ربات های حال حاضر قابلیت تطبیق خود را با مسائل و مشکلات پیش بینی نشده ندارند. این تکنولوژی در اینجا به کمک آنها می آید و باعث می شود که بداهه عمل کنند و تا حدی بهترین عمل را در این مواقع داشته باشند.

درکل دستگاه ها و ماشین هایی که بطور مستقل عمل می کنند هم از لحاظ هوش بالاتر هستند و هم از لحاظ عملکرد، و در کار و شرایط واقعی بهتر عمل می کنند.

روبات هایی که از اشتباهاتشان تجربه کسب می کنند

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده