ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندار اصفهان: پرونده محرکان تجمع های غیر قانونی در حال پیگیری است

استاندار اصفهان: پرونده محرکان تجمع های غیر قانونی در حال پیگیری است

ایرنا/ درپی دوتجمع اعتراضی به سفر«جک استراو»،به اصفهان،استانداراصفهان، گفت:محرکان اصلی این تجمع‌ها شناسایی شده ونیروهای اطلاعاتی استان،مشغول تکمیل پرونده آنها وارسال به مراجع ذی‌ربط هستند.

رسول زرگرپور تصریح کرد: استان اصفهان پذیرای گردشگران خارجی از 86 کشور دنیا است و تامین امنیت، رفاه و آرامش این گردشگران جزو وظایف بخش دولتی و غیر دولتی فعال در امر گردشگری و توجه عموم مردم است.
وی با اشاره به سفر هفته گذشته جک استراو و حواشی آن افزود : یک تور گردشگری از کشور انگلیس هفته گذشته وارد ایران و برخی شهرها از جمله اصفهان شد که جک استراو، وزیر اسبق امور خارجه انگلیس نیز یکی از گردشگران این تور بود و این تور در کمال امنیت و آرامش از جاذبه ها ی منطقه دیدن کرد.
وی با بیان اینکه این تور گردشگری بر اساس قانون و با رعایت همه هنجارها و مقررات مربوط به سفر به ایران وارد کشورمان شده بود اظهار کرد: زمانیکه گردشگران خارجی با رعایت همه موارد وارد کشورمان می شوند، جمهوری اسلامی ایران نیز بر اساس ضوابط و قوانین، موظف به تامین و تضمین امنیت و آسایش برای آنها است.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه هر تور گردشگری خارجی که به استان وارد می شود مورد رصد قرار می گیرد گفت: با ورود تور گردشگری به اصفهان که وزیر اسبق امور خارجه انگلیس از گردشگران آن بود و با توجه به مسائلی که در یزد و شیراز اتفاق افتاده بود، این تور از لحظه ورود تا خروج در پوشش نیروهای امنیتی ما قرار داشت.
وی زمان سفر این تور گردشگری به اصفهان را 48 ساعت اعلام و اظهار کرد : ما هیچ دخالتی در برنامه های این تور نداشتیم و فقط بر اساس قوانین و تعهدهای بین المللی امنیت و آرامش آنها را مانند هر تور گردشگری دیگری تامین و حفظ کردیم حتی در این مورد، حساسیت بیشتر هم داشتیم.
زرگرپور با اشاره به اینکه این تور گردشگری بر اساس برنامه خودشان از مراکز دیدنی و تاریخی اصفهان دین کردند افزود: محل اقامت آنها هتل عباسی اصفهان بود و آنها پس از 48 ساعت این شهر را در کمال امنیت و آرامش و بدون حادثه ترک کردند و مدیریت استان اصفهان نیز وظیفه خود را درباره تامین امنیت و آرامش آنها بخوبی انجام داد.

دو تجمع برپا شده، غیر قانونی بود
استاندار اصفهان همچنین به دو تجمع بدون مجوز و غیر قانونی صورت گرفته در اصفهان در اعتراض به سفر وزیر اسبق امور خارجه انگلیس اشاره و اظهار کرد: از قبل پیش بینی می شد که این سفر عکس العمل و اعتراض هایی به همراه داشته باشد.
وی با بیان اینکه چند ده نفر نسبت به سفر وزیر اسبق امور خارجه انگلیس که فقط به عنوان گردشگر عادی وارد شهر شده بود، معترض بودند افزود: حدود 40 تا 50 نفر مقابل هتل عباسی اصفهان تجمع کردند و با توجه به اینکه تجمع آنها بدون مجوز و غیر قانونی بود، همه چیز تحت کنترل قرار گرفت و هیچ مشکلی ایجاد نشد.
زرگرپور با اشاره به اینکه در زمان تجمع این افراد، وزیر اسبق امور خارجه انگلیس در هتل عباسی حضور نداشت ادامه داد : افراد تجمع کننده وقتی متوجه این موضوع شدند، به تجمع خود خاتمه دادند.
وی با بیان اینکه همین افراد فردای آن روز نیز تجمعی در مقابل درب دانشگاه هنر اصفهان برپا کردند گفت: این تجمع غیر قانونی آنها نیز در حالی صورت گرفت که هیچ برنامه بازدید یا سخنرانی برای وزیر اسبق امور خارجه انگلیس در این دانشگاه وجود نداشت.
استاندار اصفهان توضیح داد : در این ماجرا مانند ماجرای شیراز به دروغ خبری را مبنی بر حضور جک استراو در دانشگاه پخش کردند و نیت اصلی آنها درگیر کردن بخشی از دانشجویان با این موضوع بود.
زرگرپور با تاکید بر اینکه در تجمع غیر قانونی مقابل دانشگاه هنر اصفهان نیز همه امور تحت کنترل نیروهای امنیتی و اطلاعاتی بود گفت: ما طبق پیش بینی و با هدف پیشگیری از احتمالات چند نفر را به طور دقیق کنترل و رصد کردیم و مواظب بودیم تا هیچ حرکتی انجام ندهند.
وی با بیان اینکه تور گردشگری مذکور هیچ تماس و برخوردی با این دو تجمع نداشتند و برنامه های خود را بطور کامل انجام داد توضیح داد: زمانیکه افرادی در مقابل هتل عباسی تجمع کرده بودند، جک استراو در حال دیدن مکانی تاریخی بود.

پرونده محرکان تجمع های غیر قانونی در حال پیگیری است
زرگرپور با تاکید بر اینکه دو تجمع مذکور، بدون مجوز قانونی بود گفت: محرکان اصلی این تجمع ها شناسایی شده و نیروهای اطلاعاتی استان، مشغول تکمیل پرونده آنها و ارسال به مراجع ذیربط هستند.
وی با بیان اینکه این پرونده ها در دادگاه ویژه روحانیت و مراجع نظیر آن پیگیری می شود افزود: ما هیچ اغماضی در این زمینه نداریم و موضوع بدون شک، پیگیری می شود.
وی به اظهار نگرانی عده ای درباره این موضوع و تبعات ناشی از آن برای سرمایه گذاری خارجی در ایران و اصفهان اشاره و تصریح کرد: من به این افراد اطمینان می دهم که همه چیز تحت کنترل است و دوستان هیچ دلواپسی در این زمینه نداشته باشند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه پرونده این موضوع به شورای امنیت و وزیر کشور منتقل شده است تاکید کرد: با مقصران و خاطیان این پرونده ها به جدیت برخورد می شود.
وی ملاک عمل در جمهوری اسلامی ایران را قانون دانست و گفت: هرگونه تجمع در فضای باز نیاز به مجوز دارد و اگر کسی یا گروهی برای آن درخواستی داشته باشد ما هیچ مشکلی در این زمینه نداریم و درخواست آنها را بررسی می کنیم.
زرگرپور با بیان اینکه گروه ها و احزاب می توانند در زمینه های مختلف و به طور رسمی، اطلاعیه یا بیانیه صادر کنند و اگر افراد یا گروهی با مجوز اقدام به برپایی تجمع کنند و مسئولیت آن را بپذیرند ما نیز طبق قوانین و ضوابط از آنها حمایت می کنیم.
استاندار اصفهان یادآور شد: در جریان دو تجمع غیر قانونی در اصفهان برخی افراد و نهادها از آن حرکت، حمایت کردند و ما از آنها می خواهیم که رعایت قانون را سرلوحه خود قرار دهند.

انتقاد از صدا و سیما
استاندار اصفهان همچنین از عملکرد برخی از رسانه ها از جمله صدا و سیما به دلیل پوشش تجمع بدون مجوز انتقاد کرد و گفت: ما این انتقاد به صدا و سیما را داریم که چرا خبر تجمع بدون مجوز را در اخبار رسمی خود پخش کرد.
زرگرپور افزود: تجمع هایی که قانونی نیست نباید در اخبار رسمی پخش شود.
وی تاکید کرد: واقعیت های اصفهان بگونه ای باید اعلام شود که به شعور سیاسی مردم این استان، توهین نشود.
وی همچنین به اظهار نظر برخی از نماینده های مجلس درباره سفر وزیر اسبق امور خارجه انگلیس به اصفهان اشاره و تصریح کرد: اگر تعدادی از نماینده های ما قوانین موجود برای گردشگری را صالح نمی دانند خودشان که در مرکز قانونگذاری هستند آنها را اصلاح کنند.
استاندار اصفهان افزود: تا زمانیکه قوانین موجود برقرار است ما نیز موظف به رعایت آنها هستیم.
*** جلوگیری از وارد شدن خدشه به چهره گردشگری اصفهان
استاندار اصفهان تصریح کرد : افراد و گروه های مختلف می توانند بطور قانونی و رسمی انتقاد یا اعتراض کنند اما باید بگونه ای عمل کنند که کمترین خدشه به چهره اصفهان وارد شود.
وی به حواشی پیش آمده درباره ریچارد فرای در اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: هیچ درخواستی برای دفن این فرد در اصفهان نشده بود اما با اتفاق ها و تجمع های غیر قانونی پیش آمده درباره آن، چهره خوبی از اصفهان به نمایش در نیامد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه برپایی یک تجمع با مجوز و آرام برای اروپایی ها و امریکایی ها، امری عادی است تصریح کرد: اما مردم نیز باید رعایت این موضوع را کرده و به اعتلای چهره و جایگاه گردشگری شهر و کشورمان کمک کنند.
زرگرپور به برنامه ریزی استان اصفهان برای پذیرایی از حدود 300 هزار گردشگر خارجی در سال جاری اشاره و اظهار کرد: این موضوع از دو جنبه اقتصادی و فرهنگی برای ما اهمیت دارد.
وی افزود: در بعد اقتصادی، افزایش سفر گردشگران خارجی به استان موجب ارتقای صنعت گردشگری و بخش های مختلف مرتبط با آن مانند هتلداری، رستوران، فرودگاه، حمل و نقل و صنایع دستی می شود که منبع درآمد خوبی برای استان اصفهان است.
وی درباره بعد فرهنگی نیز گفت: این موضوع برای کل کشور اهمیت دارد زیرا هر گردشگر خارجی به مانند یک سفیر فرهنگی است که واقعیت های کشورمان را که سال های سال توسط رسانه های غرب و معاند، مخدوش جلوه داده می شد، به مردم کشور خود منتقل کنند.
به گزارش ایرنا، وزیر اسبق امور خارجه انگلیس روزهای سوم و چهارم آبان امسال به اصفهان سفر کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده