ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نانو این بار در کشاورزی شگفتی می آفریند

نانو این بار در کشاورزی شگفتی می آفریند

ایرنا/ یک شرکت کانادایی از فناوری‌ نانو برای محافظت از محصولات کشاورزی استفاده کرده است، این شرکت محصولات جدید خود را برای سال 2016 به بازار عرضه کرده است.
از نظر فنی این موضوع بسیار جالب است؛ ساختاری شبکه‌ ای شکل وجود دارد که مواد غذایی را در خود نگه می ‌دارد و فقط در شرایط ویژه این محتویات رها سازی می ‌شود.
دارن اندرسون از مدیران شرکت ویو کروپ پروتکشن (Vive Crop Protechtion) درباره این دو محصول جدید موسوم به Azteroid و Bifender می‌ گوید: ' ما از این فناوری برای حمل مواد غذایی استفاده کردیم تا آنها را به صورت هوشمند رها سازی کنیم.'
آندرسون می‌ گوید: ' این یک سیستم رها سازی جدید است و شرکت ویوا از سال 2006 به عنوان یکی از شرکت‌ های پیشرو با همکاری دانشگاه تورنتو اقدام به تبدیل ایده به محصول کرده است.'
Azteroid یک ماده ضد قارچ است که حاوی آزوسیستروبین است. این ماده ضد قارچ برای محافظت از محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. Bifender حاوی بیفنترین است، بیفنترین ماده رایجی است که به عنوان کود برای تغذیه گیاهان مورد استفاده قرار می ‌گیرد.
آزوسیستروبین معمولا به صورت جدا از بیفنترین مورد استفاده قرار می ‌گیرد، با این حال در این فناوری امکان ترکیب آن و استفاده همزمان به وجود آمده است. این نانو حامل جدید می ‌تواند ترکیبات مورد نظر را در خاک نگه داشته و در زمان مورد نظر رها سازی کند. استفاده از این نانو محصولات موجب می‌ شود که بتوان بیماری گیاهان را کنترل کرد.
براساس اظهارت آندرسون، استفاده از کودهای رایج می ‌تواند 5 تا 10 درصد میزان محصول را افزایش دهد، اما با این فناوری این رقم افزایش 18 درصدی یافته است.
Bifender می ‌تواند برای محافظت از غلات، سویا، نخود و سیب‌ زمینی مورد استفاده قرار گیرد.
برای تولید این محصولات از نانو ذرات پلیمری استفاده شده ‌است که مواد مورد نظر را میان خود می‌ گیرند و در شرایط مناسب رها سازی می‌ کنند. از نقطه نظر حفاظت از محیط زیست، این روش بسیار مناسب است و می‌ توان میزان رها سازی مواد در طبیعت را کنترل کرد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X