ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معرفی کتاب راه غلبه بر نگرانی‌ها و ناامیدی‌ها

معرفی کتاب/ راه غلبه بر نگرانی‌ها و ناامیدی‌ها

کتابستان/ اثر حاضر با قلمی روان و با رویکردی علمی و دینی می تواند راهنمای مناسبی برای آن دسته از افرادی باشد که به مشکلات واقع بینانه نگاه می کنند و قصد تغییر و مقابله با آن ها را دارند.

راه غلبه بر نگرانی‌ها و ناامیدی‌ها
محمدجعفر امامی
نسل جوان


بررسی ها حاکی از افزایش نگرانیها و ناامیدی در زندگی است. این امر در حالی رو به افزایش است که در زندگیِ امروزی رفاه و امکانات بیشتری به چشم می خورد. از همین رو مقولۀ آرامش بیش از اینکه مربوط به امکانات باشد، ارتباط با سبک زندگی و نوع نگاه افراد به مشکلات دارد.

مشکلات بسیاری انسان را احاطه کرده است که از آن جمله می توان به احساس تنهایی، احساس پوچی و بی هدفی،ترس از آینده اشاره نمود. نگاه به رفع مشکلات دو گونه است؛ عده ای با برخورد سطحی و اتخاذ روشهای موقتی سعی بر حل مشکلات دارند، و عده ای دیگر در پی حل ریشه ای مسائل هستند. مؤلف بیش از همه، رویکرد دوم را مدّ نظر دارد. به عنوان نمونه کسی که از مرگ می ترسد، به این علت است که مرگ را پایان همه چیز می داند؛ در حالی که طبق نظر صحیح مرگ تازه اول راهی است که به سمت جاودانگی است.

هر چند نگرانی در ظاهر امری طبیعی برای همگان است، لکن در صورت عدم اهتمام به آن و جوشش و تداوم آن مشکلاتی عمیق را به دنبال خواهد داشت. مؤلف در قسمت دوم کتاب به ارائۀ نُه دستور برای آنهایی که قصد مطالعۀ کتاب را دارند، پرداخته است.

یکی از راه های مقابله با نگرانیها، که مؤلف هم بدان اشاره نموده است، تجزیه کردن مشکلات است، که طی سه مرحله صورت می پذیرد. یعنی می توان ابتدا حقیقت و اصل نگرانی را کشف کرد، و بعد برای حل آن کوشش نمود. یکی از نگاههایی که می تواند تأثیرگذار باشد، نگاه قابل حل بودن مشکلات است. ضمن اینکه باید دانست، این خود فرد است که با اتخاذ هدف و ارائۀ برنامه ای منظم، می تواند بر نگرانیها فائق آید.

یکی از نکات قابل اهمیت این مسأله است که افراد باید تمرکزشان بر حال باشد. هر چند عاقبت اندیشی و تفکر به پیامدها می تواند مانع ایجاد و افزایش نگرانیها باشد.
اثر حاضر با قلمی روان و با رویکردی علمی و دینی می تواند راهنمای مناسبی برای آن دسته از افرادی باشد که به مشکلات واقع بینانه نگاه می کنند و قصد تغییر و مقابله با آن ها را دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده