ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کودکان ایرانی قصه‌های 4 هزار پدربزرگ و مادربزرگ را شنیدند

 کودکان ایرانی قصه‌های 4 هزار پدربزرگ و مادربزرگ را شنیدند

مهرخانه/حدود چهار هزار پدربزرگ و مادربزرگ ایرانی، کودکان و نوجوانان کشور را در قالب جشن های قصه گویی، میهمان قصه های خود کردند. این جشن ها بخشی از برنامه های جنبی مرحله استانی هجدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی است و در آن سه هزار و 810 پدربزرگ و مادربزرگ قصه های خود را برای بچه ها روایت کردند.
حدود چهار هزار پدربزرگ و مادربزرگ ایرانی، کودکان و نوجوانان کشور را در قالب جشن های قصه گویی، میهمان قصه های خود کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این جشن ها بخشی از برنامه های جنبی مرحله استانی هجدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی است و در آن سه هزار و 810 پدربزرگ و مادربزرگ قصه های خود را برای بچه ها روایت کردند.

مدیرکل آفرینش های فرهنگی کانون پرورش فکری در این خصوص گفت: قصه گویی به عنوان یکی از مهم ترین واسطه های تربیتی می تواند روابط عاطفی خانواده ها و میان نسل ها را تقویت کند.

محسن حموله افزود: با توجه به خاستگاه قصه در خانواده ها که یک فرهنگ بومی و اصیل سنتی است، قصه گویی می تواند در تلطیف فضای روحی و ایجاد آرامش برای کودکان بویژه قبل از خواب، نقش چشمگیری را ایفا کند.

وی اظهار داشت: قصه گویی علاوه بر این، در آماده سازی کودک برای ورود به دنیای واقعی و کسب مهارت های زندگی از طریق تاثیرپذیری ناخودآگاه از جریان قصه، بسیار موثر است.

مدیر کل مرکز آفرینش های فرهنگی کانون پرورش فکری خاطرنشان کرد: هجدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی با رویکردی تازه اقدام به دعوت از پدربزرگ ها و مادربزرگ های قصه گو کرد تا با حضور پرخیر و برکت آن ها، علاوه بر تغییر حال و هوای جشنواره، قصه هایی متفاوت با ریشه های ادبیات فولکلور روایت کنند و بر غنای ظرفیت قصه گویی جشنواره بیفزایند.

حموله توضیح داد: در حاشیه جشنواره، 530 جشن قصه گویی در مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور در نیمه دوم شهریور امسال برگزار شد و حدود 29 هزار و 110 کودک و نوجوان از دنیای شیرین قصه ها لذت بردند و درس زندگی آموختند.

وی یادآورشد: مرحله استانی هجدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی (بخش مربیان کانون و آزاد) همزمان با گرامیداشت هفته ملی کودک در 31 استان سراسر کشور برگزار و از بین این پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها از یک هزار و 780 قصه گوی برگزیده قدردانی شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده