ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس‌جمهور مستعفی گوآتمالا: بیگناهم

رئیس‌جمهور مستعفی گوآتمالا: بیگناهم

فارس/ سانه ونزوئلایی «تله‌سور» گزارش داد رئیس‌جمهور مستعفی گوآتمالا با حضور در دادگاه این کشور اتهام خود مبنی بر دریافت پول از شبکه فساد مالی گمرکی گوآتمالا را رد کرد.

به گزارش «تله‌سور»، «اتو پرز مولینا» رئیس‌جمهور مستعفی گوآتمالا در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خود درباره مشارکت در فسادهای مالی صورت گرفته در طول دوران ریاست جمهوری‌اش، اتهام خود مبنی بر دریافت پول از شبکه فساد مالی گمرکی این کشور موسوم به «لالینه‌آ» را رد کرد.

وی در این دادگاه به پیشنهاد وکیل خود به هیچ یک از سوالات دادستان پرونده پاسخ نداد.

«مولینا» شب قبل از این دادگاه را نیز به دستور قاضی پرونده در زندان سپری کرد؛ قاضی دلیل صدور این دستور را خطر فرار رئیس‌جمهور مستعفی از کشور عنوان کرده بود اما «مولینا» در این رابطه اظهار داشت که نیازی به بازداشت وی نبوده است زیرا به هیچ وجه به فرار از کشور فکر نمی‌کند.

وی ضمن رد اتهام دریافت مبلغی در حدود 800 هزار دلار از شبکه فساد مالی گمرکی موسوم به «لالینه‌آ»، عنوان کرد که من مدت‌ها فرصت داشتم تا این پول را دریافت کنم اما شأن من، خانواده من و نام من ارزش بیشتری دارد.

جلسه اول دادگاه رسیدگی به اتهامات «مولینا» نیز روز پنج‌شنبه برگزار شد؛ در این جلسه وزارت عمومی گوآتمالا شواهدی دال بر مشارکت وی در پرونده فساد مالی دولتی و رشوه خواری‌های کلان مقامات این کشور ارائه داد.

قاضی این دادگاه در پایان اعلام کرد که «پرز مولینا» تا زمان روشن شدن پرونده و همچنین برگزاری جلسات دادگاه وی در بازداشت موقت خواهد بود.

«پرز مولینا» پس از اظهارات دادستان این کشور و ارائه شواهد و مدارک مبنی بر مشارکت رئیس جمهور سابق این کشور در فساد مالی دولتی، به جایگاه آمد و گفت که در جلسه دادگاه روز جمعه از خود در برابر اتهامات وارد شده دفاع خواهد کرد ؛ وی در ادامه اظهاراتش افزود که هرگز قصد فرار و خروج از کشور را نداشته است.

«سزار کالدرون» وکیل مدافع رئیس جمهور سابق گوآتمالا ضمن رد شایعات مربوط به قصد «پرز مولینا» مبنی بر فرار از کشور، از محضر دادگاه تقاضای تجدید نظر کرد.

به گزارش فارس، هفته گذشته رئیس جمهور گوآتمالا پس از گذشت ساعاتی از صدور حکم بازداشت وی از سوی دادگاه گوآتمالا اعلام کرد که از سمت خود کناره‌‌گیری می‌کند.

2 سپتامبر( 11 شهریور) یک قاضی گوآتمالایی پس از لغو مصونیت سیاسی «اتو پرز مولینا» رئیس‌جمهور گوآتمالا از سوی کنگره این کشور، حکم بازداشت وی را به اتهام فساد مالی صادر کرد.

اول سپتامبر(10 شهریور ماه) کنگره گوآتمالا مصونیت سیاسی رئیس‌جمهور این کشور را به جرم مشارکت در فساد مالی دولتی موسوم به «لالینه‌آ» لغو کرد.

«کارلویس هررا» دبیر هیئت مدیره کنگره گوآتمالا اعلام کرد که با رأی موافق نمایندگان مجلس عمومی گوآتمالا مصونیت سیاسی رئیس جمهور این کشور به اتهام مشارکت وی در فساد مالی دولتی، لغو شد.

پس از انتشار خبر لغو مصونیت سیاسی «پرز مولینا» مردم گوآتمالا در خیابان‌های اصلی و مراکز مهم کشور تجمع کردند و از صدور این فرمان ابراز شادمانی کردند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده