ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آخرین وضعیت چهارمین محکوم به اعدام پرونده فساد ۳هزار میلیاردی

آخرین وضعیت چهارمین محکوم به اعدام پرونده فساد ۳هزار میلیاردی

تسنیم/ وکیل مدافع سعید کیانی رئیس پیشین بانک صادرات شعبه گروه ملی اهواز که در پرونده فساد سه هزار میلیاردی به اعدام محکوم شده است، ضمن تشریح آخرین وضعیت پرونده موکلش گفت: دیوان عالی کشور تا کنون دو مرتبه درخواست اعاده دادرسی موکلم را رد کرده است.

رسول رازی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش که به اعدام محکوم شده است اظهار کرد: تاکنون دو مرتبه به دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی دادیم اما در هر دو بار، دیوان درخواست ما را رد کرده است.
وکیل مدافع سعید کیانی از ارائه درخواست اعاده دادرسی برای سومین مرتبه خبر داد و گفت: طی هفته جاری، درخواست اعاده دادرسی جدیدی را به دیوان عالی کشور تقدیم خواهیم کرد که امیدواریم این بار مورد پذیرش قرار گیرد.
رازی در پاسخ به این سئوال که استدلال دیوان برای نپذیرفتن درخواست اعاده دادرسی موکلش چیست؟ افزود: متاسفانه با توجه به اینکه این پرونده یک پرونده عادی قضایی نیست، به استدلال‌های وکلا و حقوقدانان توجهی نمی‌شود و ما معتقدیم رای صادره کاملا مغایر با قوانین است.
وکیل مدافع رییس پیشین بانک صادرات شعبه گروه ملی اهواز افزود: دادگاه در رای خود به قانون سال 1315 استناد کرده و بانک صادرات را شبه دولتی دانسته و به همین خاطر اتهام رشوه را در مورد موکلم محرز دانسته است اما قانون جدید آئین‌دادرسی کیفری زمینه‌ای را فراهم کرده تا بتوانیم دوباره اعاده دادرسی کنیم. عمده اتهام موکلم رشوه است در حالی که بانک صادرات یک بانک خصوصی است و مصداق رشوه را ندارد.
رازی با بیان اینکه اکنون حدود 5 سال از حبس موکلش می‌گذرد گفت: حداکثر مجازات پیش‌بینی شده برای اتهام رشوه در قانون، پنج سال حبس است اما وی به اتهام عضویت در گروه تبهکار به اعدام محکوم شده در حالی که گروه تبهکار مصداق خارجی نداشته و ندارد.
وی با بیان اینکه در دوبار گذشته، شعبه 13 دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی موکلش را رد کرده است افزود: رد مال این پرونده که نزدیک به سه میلیارد تومان است، انجام شده و امیدوارم در مرتبه سوم، دیوان عالی کشور با درخواست اعاده دادرسی موکلم موافقت کند.
به گزارش تسنیم، سعید کیانی رئیس پیشین بانک صادرات شعبه گروه ملی اهواز است که در پرونده فساد سه هزار میلیاردی به اتهام افساد فی‌الارض به اعدام و بازگرداندن رشوه به مبلغ 23 میلیارد و 500 میلیون ریال محکوم شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده