ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کیاسری: خانه احزاب، تشکل های بدون مجوز را معرفی می کند

کیاسری: خانه احزاب، تشکل های بدون مجوز را معرفی می کند

ایرنا/ عضو هیات رئیسه و خزانه دار خانه احزاب ایران به شکل گیری تشکل ها و احزاب بدون پروانه در آستانه انتخابات اشاره کرد و گفت: خانه احزاب، این تشکل های بدون مجوز را به جامعه معرفی می کند.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مرتضوی کیاسری روز شنبه در گفت وگو با ایرنا با تاکید بر این که خانه احزاب و اعضای هیات رئیسه آن باید به اساسنامه ها و آن چه در مرامنامه آمده توجه کنند، افزود: همه اعضای هیات رئیسه خانه احزاب باید تلاش کنند تا از کارکرد سیاسی خوداری شود، چرا که خانه احزاب صنفی است و یک تشکل سیاسی نیست .
عضو هیات رئیسه خانه احزاب ایران اظهارداشت: خانه احزاب باید به گرایش های همه احزاب توجه داشته باشد و نسبت به همه آنها رویکرد حمایتی را در پیش بگیرد .
مرتضوی کیاسری گفت: باید برای فرهنگ تحزب و رشد فرهنگ تحزب و کارکرد در حوزه های سیاسی تلاش شود تا رابطه بین مردم و احزاب تقویت شود که این اقدامات می تواند به رشد و توسعه کشور بینجامد .
وی افزود: احزاب نیز باید از منتخبان خود در خانه احزاب دفاع کنند ودر حال حاضر از هر سه گرایش اصولگرا ، اصلاح طلب و مستقلین واعتدال گرایان در خانه احزاب حضور دارند .
عضو هیات رییسه خانه احزاب اضافه کرد: وظیفه دست اندرکاران سیاسی نیز این است همان طور که به حوزه های فرهنگی و اقتصادی در جهت سرمایه گذاری توجه می شود احزاب نیز با توجه به ایفای نقش سیاسی مورد حمایت مالی و معنوی قرارگیرند.
مرتضوی کیاسری درباره ظهور تشکل ها و احزاب شب انتخاباتی نیز گفت: خانه احزاب در این زمینه وظیفه قانونی ندارد ولی از آنجائی که هر تشکل و حزبی برای فعالیت می بایست مجوز و پروانه داشته باشد از نظر کلیات خانه احزاب می تواند نسبت به این موضوع توجه داشته باشد .
وی با بیان این که فعالیت های غیر قانونی به جامعه آسیب خواهد زد ، افزود: خانه احزاب می تواند این قبیل تشکل ها واحزاب بدون پروانه را به جامعه معرفی کند و از وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب پیگیر موضوع باشد .
مرتضوی کیاسری با اشاره به این که خانه احزاب عضو مجمع احزاب آسیایی نیز می باشد، گفت: با توجه به عضویت احزاب سیاسی در خانه احزاب بنا داریم فرهنگ تحزب و توانمندی آن ها را علاوه بر داخل در خارج از کشور نیز پیگیری کنیم .
وی خاطر نشان کرد: بناداریم با تعامل با قوای سه گانه ظرفیت امنیت فعالیت احزاب را گسترش دهیم چراکه معتقدیم هرچه فعالیت خانه احزاب گسترش یابد می توان زبان گویای مردم ونخبگان جامعه به حکومت باشیم .
عضو هیات رییسه خانه احزاب همچنین به نامعلوم بودن مکان خانه احزاب اشاره کرد و اظهار داشت: از مسوولان مربوطه خواستار تسریع و جدیت در واگذاری مکان خانه احزاب هستیم.
به گفته کیاسری پیش از این عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور اظهار کرده بود که در مورد محل خانه احزاب با شهرداری صحبت هایی انجام شد و محلی را نیز برای خانه احزاب در نظر گرفتند اما چون محل مناسب و در شأن احزاب نبود مورد موافقت قرار نگرفت.

وی مطرح کرده بود که شهرداری قول داده است مکانی بهتر، مؤثرتر و کاربردی تر در اختیار احزاب و خانه احزاب قرار گیرد که به زودی محل آن به خانه احزاب معرفی می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X