ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رشد 30 پله ای محیط کسب و کار در دو سال اخیر

رشد 30 پله ای محیط کسب و کار در دو سال اخیر

ایرنا/ معاون وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی گفت: در 2 سال اخیر محیط کسب و کار در ایران از میان 189 کشور از رتبه 150 به 120 رسیده که نشان دهنده رفع نسبی موانع کسب و کار در دولت تدبیر و امید است.

احمد میدری چهارشنبه در نشست شورای اداری استان خوزستان در اهواز با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار سبب کاهش فقر و اداره سیستم اداری کشور با هزینه کمتر را در بر خواهد داشت، افزود: وقتی که فضای کسب و کار بهبود نیابد بخش مهمی از اقتصاد کشور غیرشفاف و زیرزمینی خواهد شد و پدیده دست فروشی و شکاف طبقاتی در جامعه رشد می یابد و درآمدهای مالیاتی دولت نیز کاهش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه بهبود فضای کسب و کار تا حد زیادی در تهران رخ داده و در استان های تغییرات صورت نگرفته و یا اندازه گیری نشده است، بیان کرد: قرار است خوزستان به عنوان پایلوت، شاخص های بهبود فضای کسب و کار مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد.
میدری با بیان اینکه باید موانع بهبود فضای کسب و کار را با حذف بروکراسی سخت و مجوزهای غیرضروری از سر راه برداشت، افزود: برخی کشورها همچون چین با بهبود فضای کسب و کار به رشد اقتصادی قابل توجه دست یافت ولی کشورهای اروپای شرقی با اصلاح برخی ساختارهای اقتصادی به سمت خصوصی سازی رفتند ولی با مشکلات زیادی رو به رو شده و به اهداف اقتصادی مورد نظر نرسیدند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در کشورهایی که فضای کسب وکار بهبود نیابد بنگاههای کوچک اقتصادی قادر به ادامه کار نیستند و رفته رفته رو به تعطیلی خواهند رفت و بیکاری نیز تشدید می شود.
میدری با بیان اینکه برای بهبود فضای کسب و کار باید نظام اداری کشور مورد بازنگری جدی قرار گیرد، افزود: در کشوری همچون گرجستان به علت اینکه فضای کسب و کار بهبود نیافته بیش از 60درصد اقتصاد آن در بخش غیررسمی است و پس اندازهای مردم نیز به سمت سرمایه گذاری مولد هدایت نمی شود.
وی گفت: در دو سال اخیر با اصلاح برخی ساختارها، مالیات ها، شفاف سازی و روان کردن مجوزها، شاخص های بهبود فضای کسب وکار در کشور رو به رشد بوده ولی کافی نبوده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به سیلاب اخیر در خوزستان که سبب به بار آوردن خسارات زیادی به بخش های مختلف زیربنایی و زیرساختی شد، اشاره کرد و افزود: با تلاش های صورت گرفته این پدیده تا حدود زیادی مدیریت و از صدمات زیادتر پیشگیری به عمل آمده است.

میدری تصریح کرد: نباید به غلط تصور کرد که برای پیشگیری از وقوع چنین سیلاب هایی باید سدهای جدیدی در خوزستان و مناطق بالادست ساخته شود، ساختن سدهای بیشتر برای مهار سیلاب منطقی و علمی نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده