رشد 30 پله ای محیط کسب و کار در دو سال اخیر

رشد 30 پله ای محیط کسب و کار در دو سال اخیر

ایرنا/ معاون وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی گفت: در 2 سال اخیر محیط کسب و کار در ایران از میان 189 کشور از رتبه 150 به 120 رسیده که نشان دهنده رفع نسبی موانع کسب و کار در دولت تدبیر و امید است.

احمد میدری چهارشنبه در نشست شورای اداری استان خوزستان در اهواز با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار سبب کاهش فقر و اداره سیستم اداری کشور با هزینه کمتر را در بر خواهد داشت، افزود: وقتی که فضای کسب و کار بهبود نیابد بخش مهمی از اقتصاد کشور غیرشفاف و زیرزمینی خواهد شد و پدیده دست فروشی و شکاف طبقاتی در جامعه رشد می یابد و درآمدهای مالیاتی دولت نیز کاهش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه بهبود فضای کسب و کار تا حد زیادی در تهران رخ داده و در استان های تغییرات صورت نگرفته و یا اندازه گیری نشده است، بیان کرد: قرار است خوزستان به عنوان پایلوت، شاخص های بهبود فضای کسب و کار مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد.
میدری با بیان اینکه باید موانع بهبود فضای کسب و کار را با حذف بروکراسی سخت و مجوزهای غیرضروری از سر راه برداشت، افزود: برخی کشورها همچون چین با بهبود فضای کسب و کار به رشد اقتصادی قابل توجه دست یافت ولی کشورهای اروپای شرقی با اصلاح برخی ساختارهای اقتصادی به سمت خصوصی سازی رفتند ولی با مشکلات زیادی رو به رو شده و به اهداف اقتصادی مورد نظر نرسیدند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در کشورهایی که فضای کسب وکار بهبود نیابد بنگاههای کوچک اقتصادی قادر به ادامه کار نیستند و رفته رفته رو به تعطیلی خواهند رفت و بیکاری نیز تشدید می شود.
میدری با بیان اینکه برای بهبود فضای کسب و کار باید نظام اداری کشور مورد بازنگری جدی قرار گیرد، افزود: در کشوری همچون گرجستان به علت اینکه فضای کسب و کار بهبود نیافته بیش از 60درصد اقتصاد آن در بخش غیررسمی است و پس اندازهای مردم نیز به سمت سرمایه گذاری مولد هدایت نمی شود.
وی گفت: در دو سال اخیر با اصلاح برخی ساختارها، مالیات ها، شفاف سازی و روان کردن مجوزها، شاخص های بهبود فضای کسب وکار در کشور رو به رشد بوده ولی کافی نبوده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به سیلاب اخیر در خوزستان که سبب به بار آوردن خسارات زیادی به بخش های مختلف زیربنایی و زیرساختی شد، اشاره کرد و افزود: با تلاش های صورت گرفته این پدیده تا حدود زیادی مدیریت و از صدمات زیادتر پیشگیری به عمل آمده است.

میدری تصریح کرد: نباید به غلط تصور کرد که برای پیشگیری از وقوع چنین سیلاب هایی باید سدهای جدیدی در خوزستان و مناطق بالادست ساخته شود، ساختن سدهای بیشتر برای مهار سیلاب منطقی و علمی نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد 30 پله ای محیط کسب و کار در دو سال اخیر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X