ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خدمات مشاوره و سنجش سلامت رایگان به مردم شیراز ارائه می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی بیمارستان دکتر میر، محمدتقی نجیبی گفت: به دنبال تشکیل کارگروه مشارکت با جامعه، تیمی داوطلبانه تحت عنوان مشاوران جامعه نگر سلامت میر (مجسم) اعلام آمادگی کرد تا در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه، در سطح شهر به طور رایگان خدمات مشاوره و سنجش سلامت را به مردم فهیم شیرازی ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه این حرکت به طور مستمر ادامه پیدا خواهد کرد افزود: این برنامه با نظارت گروه مشاوران جامعه نگر سلامت میر و با برگزاری برنامه های شاد آموزشی و تست های اولیه سلامت دربلوراشهید چمران شیرازو به صورت مداوم درخدمت مردم شیرازخواهد بود.

رئیس هیئت مدیره بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میر نیز درخصوص برپایی این غرفه و حرکت جدید این بیمارستان به خبرنگاران گفت: علاوه بر رسالت پذیرفته شده در کنار تخصص مان که ارائه خدمات کیفی درمانی به مددجویان است، بنا به تشخیص، ضرورت ایجاد یک حرکت فرهنگی و اجتماعی احساس شده و به دنبال آن کارگروه مشاوران جامعه نگر سلامت را ایجاد و با طرح و برنامه های فرهنگی اجتماعی در راستای ارتقاء فرهنگ سلامتی اقدام به فعالیت کرده ایم.

مهردادعلیزاده افزود: امیدوارم به تداوم فرصت، ارائه نتایج و بازخورد این تلاش ها را به نفع آحاد جامعه خویش و علاقه مندان برسانیم.

مدیر پرستاری و مامایی این بیمارستان و دکتری جامعه شناس فرهنگی در این باره این اقدام بیمارستان میر شیراز نیز، گفت: حرکت های فرهنگی در حوزه سلامت به طورمستمر و مداوم درحال شکل گیری است.

طوبی پیرو افزود: حضور داوطلبانه یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در کنار خدمت رسانی ارائه خدمات سلامت به مددجویان سرعت فرهنگ سازی را دوچندان می کند.

وی تصریح کرد: فرق این حرکت فرهنگی با سایر خدمات بیمارستانی این است که مددجویان قبل از ورود به بیمارستان در سطح جامعه، شناسایی می شوند.

پیرو از این اقدام به عنوان این بعنوان یکی از حرکت های  پیشگیرانه از مشکلات و اتفاقات ناگوارسلامتی یاد کرد و افزود: تعاملات با جامعه در زمینه ارتقای سلامت از جمله اهداف  کاربردی کارگروه مشاورین جامعه نگر سلامت است.

وی تاکید کرد: با این حرکت داوطلبانه، به نحوی غربالگری سلامت با ارتقای سطح  آگاهی شهروندان هدفمند تر و آگاهانه تر خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده