ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر خارجه آفریقای جنوبی: روی گاز ایران حساب می‌کنیم

معاون وزیر خارجه آفریقای جنوبی: روی گاز ایران حساب می‌کنیم

مهر/ معاون وزیر خارجه آفریقای جنوبی با اشاره به پایان رسیدن ذخایر گاز طبیعی در این کشور، اعلام کرد: به دنبال ساخت واحدهای جی. تی. ال با استفاده از گاز ایران در دوران پسا تحریم هستیم.

«تمبیسیله ماجولا» از نیاز عمده کشورش به دانش و فناوری ایران برای احداث مجتمع های پتروشیمی در کشورش خبر داد و تاکید کرد که کشورش بتواند به عنوان اولین کشور خارجی در دوره پساتحریم، برای مشارکت در طرح های صنعت پتروشیمی در ایران سرمایه گذاری کند.

معاون وزارت انرژی آفریقای جنوبی درباره صنعت پتروشیمی ایران اظهار داشت: ایران از نظر صنعت پتروشیمی بسیار پیشرفته است و در زمینه های مختلف رشد خوبی داشته است و ما انتظار داریم که بتوانیم از دانش و فناوری این کشور برای دستیابی به اهداف توسعه ای خود در زمینه تولید محصولات متنوع پتروشیمی استفاده کنیم.

این مقام مسئول افزود: در گذشته، ارتباط خوبی با ایران داشتیم و از حمایت آنها در صنعت پتروشیمی خود بسیار بهره برده ایم و باور دارم که از الگوبرداری و استفاده از شیوه های مهندسان ایرانی بتوانیم آینده خوبی را برای صنعت پتروشیمی آفریقای جنوبی تصور کنیم.

معاون وزیر انرژی آفریقای جنوبی ادامه داد: ما خواستار ایجاد همکاری میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی با وزارت انرژی افریقای جنوبی هستیم و از توان لازم برای توسعه و تولید محصولات پتروشیمی به خصوص GTL را در ایران دارا هستیم و قصد داریم برای تولید این محصول در ایران سرمایه گذاری کنیم. همچنین نیاز داریم که ایران به ما در ساخت پالایشگاه و کارخانه های تولید محصولات پتروشیمی کمک کرده و از تکنولوژی پیشرفته ایران بهره ببریم.

تمبیسیله ماجولا اولین دیدار تیم وزارت انرژی افریقای جنوبی با مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و همکارانش را مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: همکاری ها هر چه زودتر آغاز شود و شاهد رشد و موفقیت صنعت پتروشیمی آفریقای جنوبی باشیم. به نظرم شروع همکاری برای کسب سود بیشتر برای هر دو کشور آغاز شده است.

معاون وزارت انرژی آفریقای جنوبی در زمینه نوع سرمایه گذاری این کشور در ایران گفت: امیدواریم بعد از برداشته شدن تحریم های ایران، یکی از اولین کشورهایی باشیم که در زمینه صنعت انرژی و پتروشیمی در ایران سرمایه گذاری می کنیم و باور دارم که همکاری سازنده ای با ایران خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: نخستین گام مدنظر وزارت انرژی آفریقای جنوبی برای سرمایه گذاری در ایران توسعه واحدهای GTL است همچنین در نظر داریم تا در زمینه تولید محصولات مختلف پتروشیمی یک جوینت ونچر یا همکاری مشترک با ایران برقرار کنیم. همچنین می توانیم در زمینه تبادل محصولات با ایران همکاری داشته و برخی محصولات مورد نیاز خود در زمینه صنعت پتروشیمی را از ایران خریداری کنیم.

معاون وزیر انرژی آفریقای جنوبی در مورد عمده محصول مورد نیاز آفریقای جنوبی برای صنعت پتروشیمی را تامین خوراک گاز طبیعی برای تولید محصولات پایین دست پتروشیمی عنوان کرد و گفت : ذخیره خوراک ما به اتمام رسیده است و قصد داریم هر چه سریعتر مواد خام کارخانه های خود را از ایران تامین کرده و در این زمینه سرمایه گذاری خواهیم کرد

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X