ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قالیباف: خط سه مترو به خط یک متصل شد شناسایی و قلع و قمع ساخت و سازهای با ارتفاع بیش از 1800 متر

قالیباف: خط سه مترو به خط یک متصل شد/ شناسایی و قلع و قمع ساخت و سازهای با ارتفاع بیش از 1800 متر

آخرین خبر/ شهردار تهران از اتصال بخش شمالی خط سه مترو به ایستگاه تجریش خبر داد. همچنین قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به برخی اخبار در خصوص ساخت و ساز در ارتفاع بیش از 1800 متر یادآورشد:‌ اگر یک مورد ساخت و ساز بالای 1800 سراغ دارید بگویید؛ چرا که هرگونه تخلف در این حوزه به زودی شناسایی و قلع و قمع خواهد شد.

بر اساس گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف صبح امروز شنبه در مراسم افتتاح 100 پروژه ورزشی، فرهنگی و ... منطقه یک با بیان اینکه شهرداری تهران از لحاظ مالی در تنگنا قرار دارد، گفت: با این حال 70 درصد از بودجه خود را در حوزه زیرساخت‌ها و 30 درصد از بودجه خود را در حوزه موضوعات جاری و نگهداشت شهر صرف می‌کند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های عمرانی شهر با شتاب گذشته در حرکت است، افزود: مترو اولویت اول مدیریت شهری است و در حال حاضر 400 کارگاه فعال در شهر تهران در مترو قرار دارند.

شهردار تهران با بیان اینکه 10 الی 15 هزار متر بنا برای احداث هر ایستگاه نیازمندیم گفت: علاوه بر این مقدار زمین، باید هزینه‌های مالی تجهیز ایستگاه را در نظر بگیریم که نشان می‌دهد این امر بی نظیر است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته مهندسان شرکت مترو در حال ساخت بخش شمالی خط سه مترو هستند، تصریح کرد: 18 الی 20 کیلومتر مترو ازمیدان ولیعصر تا شهرک قائم ساخته شده است که خوشبختانه تمام این ایستگاه‌ها کامل شده است.

شهردار تهران با بیان اینکه در ساخت بخش شمالی خط سه مترو یک رکورد زنی صورت گرفته است، ادامه داد:‌ در طول یک هفته 460 متر حفاری و لاینینگ انجام شده که این مسئله بی سابقه است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در سال بیش از 35 کیلومتر تونل ساخته می‌شود، گفت: برخی از رسانه‌ها و افراد عنوان داشتند که چون زمان انتخابات به اتمام رسیده است کارهای عمرانی شهر تمام شده اما اینطور نیست چرا که تربیت جهادی و جبهه به ما نشان داده است که لحظه‌ای غفلت در خدمت به مردم نداشه باشیم و مطمئن باشید که کار خود را با قوت ادامه می‌دهیم.

قالیباف با بیان اینکه در مطالعات قبلی قصد نداشتیم که خط سه به خط یک (تجریش) وصل شود افزود: با این حال در مطالعات سه سال اخیر به این نتیجه رسیدیم که با توجه به مشکلات اهالی منطقه یک و سه مترو از میدان نوبنیاد به سمت نیاوران ادامه مسیر دهد و در مسیر جماران به میدان تجریش وصل شود و پس از آن نیز در امتداد خیابان ولیعصر (عج) به سمت پارک وی رفته و مجددا در ایستگاه شهید بهشتی به خط سه متصل شود.

ارائه وضعیت فضای سبز تهران طی 20 سال اخیر

وی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر از بین رفتن فضای سبز در دوران مدیریت وی گفت: به زودی گزارشی در خصوص وضعیت فضای سبز تهران در طول 20 سال اخیر ارائه خواهم داد که روشن شود وضعیت فضای سبز و باغات که در خصوص آن حرف‌هایی گفته می‌شود در دو دهه اخیر چگونه بوده است.

وی با بیا اینکه شهرداری در حوزه توسعه فضای سبز اقدامات خوبی انجام داده است، گفت: 500 میلیارد تومان برای خرید باغات صرف کرده‌ایم.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به برخی اخبار در خصوص ساخت و ساز در ارتفاع بیش از 1800 متر یادآورشد:‌ اگر یک مورد ساخت و ساز بالای 1800 سراغ دارید بگویید؛ چرا که هرگونه تخلف در این حوزه به زودی شناسایی و قلع و قمع خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات ترافیکی شهر تهران گفت: اصلا در خصوص زیر ساخت‌ها مشکلی نداریم و مشکل ما این است که نمی‌توانیم از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم چرا که امروزه اعداد و ارقام نشان می‌دهد که بزرگراه، خیابان و ماشین به میزان لازم وجود دارد، اما پایین بودن فرهنگ ترافیک موجب بروز مشکلات شده است.

آمادگی ۷ ایستگاه از خط ۳ متروی تهران برای بهره برداری

مجری نیمه شمالی خط۳ مترو با بیان اینکه ۳ ایستگاه از فاز شمالی و ۴ ایستگاه از فاز میانی خط ۳ مترو آماده بهره‌برداری است، گفت: ۱۲ ایستگاه باقیمانده طی یک سال آینده به بهره برداری می رسد.

بر اساس گزارش مهر، عظیم عراقی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت نیمه شمالی خط ۳ گفت: تونل‌های نیمه شمالی خط ۳ در دو فاز میانی و شمالی کامل شده است و تجهیز این تونل به تاسیسات روشنایی و سیگنالینگ نصب شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون عملیات عمرانی ایستگاه‌های زین الدین دربخش ساختمانی و نازک کاری انجام شده است و به طور کامل آماده بهره‌برداری قرار دارد.

وی با اشاره به ایستگاه‌های عبوری در طول مسیر نیمه شمالی خط ۳ مترو نیز توضیح داد: سکوهای ایستگاه‌های عبوری P.Q.R.S آماده شده است. همچنین تست برق این ایستگاه‌ها انجام شده و اکنون قطار تا ایستگاه زین الدین امکان تردد دارد.

مجری نیمه شمالی خط ۳ مترو درباره وضعیت ایستگاه نوبنیاد یادآور شد: تونل نیمه شمالی خط از ایستگاه شهید زین‌الدین تا ایستگاه نوبنیاد و شهرک قائم نیز آماده استفاده و بهره‌برداری است. ایستگاه نوبنیاد تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تنها بخش‌هایی از نازک‌کاری ساختمان و رفع نواقص باقیمانده است. ایستگاه قائم نیز ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی و سازه‌ای دارد و تا ۱۰ روز آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد.

وی با اشاره به نصب تجهیزات در سه ایستگاه نیمه شمالی خط ۳ مترو گفت: از نظر نصب تجهیزات نیز تست برق ریل سوم داخل تونل زین الدین انجام شده است. ریل سوم که باعث برق رسان و حرکت قطارهای مترو می‌شود تا ایستگاه شهرک قائم نیز نصب شده است. پست‌های RS که وظیفه برق رسانی به ریل سوم و نیروی حرکتی قطار را دارند، در ایستگاه‌های نوبنیاد و شهرک قائم در حال نصب است. همچنین پست‌های برق LPS که وظیفه برق‌رسانی به ایستگاه‌ها را برعهده‌ دارد نیز در این دو ایستگاه در حال نصب است.

عراقی درباره نصب سیستم سیگنالینگ این ۳ایستگاه گفت: تجهیزات سیگنالینگ نیمه شمالی خط۳ مترو نیز طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا ۱۵ شهریور نصب خواهد شد و به موازات آن تجهیزات مخابراتی ایستگاه‌ها مانند دوربین‌های مدار بسته برای کنترل ایستگاه‌ها و سیستم پیج ایستگاه‌ها و سیستم مخابراتی اتصال قطارها به تلفن نیز در حال انجام است. در مجموع تصور بنده این است که بعد از تست اولیه؛ ایستگاه‌ها در آینده‌ای نزدیک برای ‌بهره‌برداری آماده می‌شوند.

مجری نیمه شمالی خط ۳ با بیان اینکه تست سرد این سه ایستگاه انجام شده است، گفت: در حال حاضر یک دستگاه قطار مترو در ایستگاه قائم قرار دارد و تنها تست گرم این خط از ایستگاه زین الدین تا قائم باقی مانده که با این شرایط در آینده نزدیک این کار را نیز انجام می دهیم.

وی با اشاره به فاصله زمانی ورود قطارها به ایستگاه‌های نیمه شمالی خط ۳ مترو نیز توضیح داد: هدوی ورود قطارها به ایستگاه‌های این خط را ۲ دقیقه در نظر گرفته‌ایم. پیش‌بینی‌ کرده‌ایم که ۴۵ هزار مسافر در هر جهت و در طول روز ظرفیت مسافرگیری در این سه ایستگاه وجود دارد.

قالیباف: خط سه مترو به خط یک متصل شد/ شناسایی و قلع و قمع ساخت و سازهای با ارتفاع بیش از 1800 متر

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده