ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سفر اوباما به لندن برای متقاعد کردن ‌انگلیسی‌ها به ماندن در اتحادیه اروپا

سفر اوباما به لندن برای متقاعد کردن ‌انگلیسی‌ها به ماندن در اتحادیه اروپا

تسنیم/ رئیس جمهور آمریکا در شرایطی قصد دارد امروز پنجشنبه به لندن سفر کند که ظاهرا مهمترین هدف وی در این سفر متقاعد کردن رای دهندگان انگلیسی برای باقی ماندن در اتحادیه اروپا خواهد بود.

به گزارش رویترز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در حالی به لندن سفر خواهد کرد که همه پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا قرار است 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه برگزار شود. واشنگتن به شدت نگران این است که حمایت رای دهندگان انگلیسی از خروج این کشور از اتحادیه اروپا موجب تضعیف غرب شود.
دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس تلاش زیادی را برای متقاعد کردن رای دهندگان انگلیسی برای ادامه حضور در اتحادیه اروپا آغاز کرده و وی از سفر اوباما در این لحظه حساس استقبال کرده است.
اوباما احتمالا در سفر به لندن از رای دهندگان انگلیسی خواهد خواست تا در همه پرسی آتی به باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا رای دهند تا رابطه ویژه لندن و واشنگتن حفظ شده و همبستگی و اتحاد کشورهای غربی، ادامه یابد.
بن رودز معاون مشاور امنیت ملی اوباما در جمع خبرنگاران در آستانه سفر به لندن، گفت: همانطور که رئیس جمهور گفته است، ما از یک انگلیس قوی در اتحادیه اروپا حمایت می کنیم.
اوباما قصد دارد امروز عصر پس از سفر به عربستان سعودی و دیدار با سلمان شاه سعودی، به لندن عزیمت کند. دولت آمریکا و بسیاری از شرکتها و بانکهای بزرگ آمریکایی نگران آن هستند که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به ضرر بازارهای بین المللی شود و به جایگاه لندن به عنوان پایتخت مالی جهان آسیب جدی وارد کند.
خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند تبعاتی نیز برای امنیت کشورهای غربی به همراه داشته باشد. نظرسنجی های انجام شده نیز نشانگر اختلاف نظر شدید شهروندان انگلیسی نسبت به ادامه عضویت در اتحادیه اروپا یا خروج از این اتحادیه است.
دیوید کامرون درباره سفر اوباما به لندن و دیدگاه های وی گفت: شخصا فکر می کنم که ما باید توصیه های دوستان و سایر کشورها را بشنویم.
شهردار لندن نیز در آستانه سفر رئیس جمهور آمریکا گفت: این ریاکاری باراک اوباما خواهد بود تا از باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت کند چرا که واشنگتن حاضر نیست حاکمیت خود را به اشتراک بگذارد.
بوریس جانسون شهردار لندن ضمن انتقاد شدید از موضع اوباما در حمایت از باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا، تاکید کرد: این ریاکاری اوباما خواهد بود که بخواهد از ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت کند چرا که واشنگتن حاضر به اشتراک گذاری حاکمیت خود نیست.
صندوق بین المللی پول نیز اخیرا هشدار داده است که ترک اتحادیه اروپا از سوی انگلیس می تواند آثار زیان باری برای اقتصاد شکننده جهانی داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده