ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استفاده از زغال به عنوان رسانای مناسب الکتریکی

استفاده از زغال به عنوان رسانای مناسب الکتریکی

سیناپرس/ تحقیقات جدید نشانگر این مطلب است که زغال سنگ علاوه بر خاصیت شعله افروزی که پیش از این شناخته شده بود، دارای ویژگی هایی است که از لحاظ شیمیایی غنی بوده و به عنوان رسانای الکتریکی نیز قابل استفاده خواهد بود.
جفری گراسمن ، محقق و پژوهشگر دانشگاه MIT به همراه تیمی از محققان در حال بررسی خواص و ویژگی های زغال هستند . وی در این رابطه اظهار داشت که زغال سنگ فرآوری نشده و به طور خاص زغال سنگ طبیعی قابلیت استفاده به عنوان رسانای الکتریکی را داشته و در تولید قطعات االکترونیکی می توان از این ماده معدنی استفاده کرد . وی در همین خصوص از زغال سنگ آسیاب شده برای تهیه پودری در این رابطه استفاده کرد که قابلیت فراوانی در تولید لایه های زیرین در قطعات الکترونیکی را خواهد داشت .
خواص الکترونی و نوری همراه با هدایت کننده جریان های الکتریکی ، پایداری حرارتی و استحکام ؛ زغال سنگ را به عنوان حاملی ارزان قیمت در مصارف الکتریکی معرفی می کند.
زغال سنگ در منظر دانشمندان و شیمی دانان صنعتی تنها به عنوان ماده خام در مصارف و تولیدات حوزه صنعت قابل استفاده بود و حال با بررسی های انجام گرفته توسط تیم تحقیقاتی فوق به عنوان لایه ای از اتم های شکسته شده در مصارف ذکر شده به عنوان رسانای الکتریسیته است. خواص الکترونی و نوری همراه با هدایت کننده جریان های الکتریکی ، پایداری حرارتی و استحکام ؛ زغال سنگ را به عنوان حاملی ارزان قیمت در مصارف الکتریکی معرفی می کند که توسط محققان مورد ارزیابی قرار گرفته و به عنوان ماده اصلی در قطعات الکترونیکی استفاده خواهد شد .
نتایج آزمایش های دکتر گراسمن و تیم تحقیقاتی وی در خصوص تولید لایه هایی از جنس زغال سنگ به طور مشروح در مجله Nano letters منتشر شده است و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است .
ترجمه: احسان محمدحسینی[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده