ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشنهاد فانی برای استفاده از الگوی تربیت بدنی آموزش و پرورش در سطح جهان

پیشنهاد فانی برای استفاده از الگوی تربیت بدنی آموزش و پرورش در سطح جهان

مهر/ وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد داد تا الگوی تربیت بدنی معاونت این وزارتخانه در سطح جهان مورد استفاده قرار گیرد.

علی اصغر فانی در نشست شورای عالی تشکیلاتی دومین المپیاد درون مدرسه‌ای که در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش در حال برگزاری است، گفت: آموزش و پرورش به عنوان متولی، تربیت بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز آینده کشور را رقم می‌زند.

وی افزود: مقام معظم رهبری تاکید کرده اند تا در برنامه ششم توسعه سند تحول بنیادین به عنوان مبنای اصلی در تنظیم برنامه ها در حوزه وزارت آموزش و پرورش معرفی شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول بنیادین ۶ ساحت تربیتی دارد، عنوان کرد: یکی از ساحت های تربیتی، ساحت تربیت بدنی و تندرستی است که در این سند به دنبال تربیت همه بـُعدی دانش‌آموزان هستیم.

فانی ادامه داد: در برنامه درسی مدارس ۲ ساعت به تربیت بدنی اختصاص یافته و می دانیم که این ۲ ساعت کافی نیست، اما در تنظیم برنامه درسی محدودیت وجود دارد.

وی اضافه کرد: با فعالیت‌هایی همچون المپیاد درون مدرسه‌ای، فعالیت های تربیت بدنی دانش آموزان نیز افزایش می‌یابد و قریب به ۴ میلیون دانش آموز در فعالیت های المپیادهای درون مدرسه‌ای حضور یافته‌اند که زمینه برای ورزش قهرمانی فراهم خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش مشارکت است، توضیح داد: با جلب مشارکت سایر نهادها می توانیم وظایف خود را بهتر انجام دهیم و ما اولین تفاهم‌نامه را با وزیر ورزش و جوانان منعقد کرده ایم.

فانی با اشاره به فعالیت مدارس ورزش تصریح کرد: این مدارس در شناخت، تقویت استعدادها و تبدیل ورزش همگانی به قهرمانی به ما کمک می کند.

وی با بیان اینکه در مدارس روستایی نیز ورزش دنبال می شود، اعلام کرد: حتی اگر مربی تربیت بدنی نداشته باشند، معلم به آنان ورزش می دهد و فقدان حرکتی تا حدودی جبران می شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: معاونت تربیت بدنی و سلامت باید تلاش کند تا تجربه های ورزشی خود را در سطح جهانی مطرح کند .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده