ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نهضتی بزرگ برای حفاظت از میراث فرهنگی کشور انجام شده استحفظ آثار کشور به 80 درصد عزم و مدیریت و مشارکت مردم نیاز دارد

محمدحسن طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: اقدامات انجام شده در بازسازی و احیا بافت تاریخی یزد و پیاده راه در رشت نشان می‌دهد نهضتی بزرگ برای حفاظت از میراث فرهنگی کشور انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت, محمدحسن طالبیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موزه میراث روستایی گیلان با ویژگی‌های خودش ایجاد شده است و موزه استان گلستان نیز کلنگ خورده و در چند روز آینده افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه هر موزه فرهنگ و اقلیم مربوط به خودش را دارد, افزود: با توجه به اینکه بسیاری از روستاها از بین رفته است, تلاش می‌کنیم گذشته را بازسازی کنیم و به نسل جدید نشان دهیم.

معاون سازمان میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه باید آثار تاریخی و فرهنگی کشور را حفظ کنیم, تصریح کرد: این جریان مربوط به امروز و فردا نیست و از گذشته وجود داشته است و جامعه نیز نسبت به حفظ آثار میراث فرهنگی کشور حساس شده و مشارکت دارد.

طالبیان با بیان اینکه در کشوری هستیم که بیش از 10 هزار سابقه زیست در آن وجود دارد, مطرح کرد: بحث میراث فرهنگی مربوط به یک سازمان یا یک استان نیست بلکه کل کشور باید نسبت به آن حساس باشد؛ به‌طور مثال سازمان جهاد کشاورزی نسبت به قنات حساس شده است.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده در بازسازی و احیا بافت تاریخی یزد و پیاده راه در رشت نشان می‌دهد نهضتی بزرگ برای حفاظت از میراث فرهنگی کشور انجام شده است, مطرح کرد: حفظ آثار کشور به 80 درصد عزم و مدیریت و مشارکت مردم نیاز دارد و تنها 20 درصد به توجه و حمایت دولت مربوط است و در این 2 سال تلاش کردیم به جریان مردمی بیشتر توجه کنیم.

معاون سازمان میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه در طول تاریخ سابقه نداشته که 4 محموله قاچاق جهانی به کشور بازگردد, تصریح کرد: اخیراً یک مجموعه قاچاق از آمریکا به کشور برگشته است که مربوط به 73 گل و مهره ساسانی بود که به طور قاچاق از کشور خارج شده بود و آن را در هفته میراث فرهنگی در موزه ملی نمایش دادیم.

طالبیان خاطرنشان کرد: آخرین دادگاه الواح گلی هخامنشی در دیوان عالی کشور در حال بررسی است و منتظر حکم اخر دادگاه هستیم و چاره ای ندارند یه ایران رای دهند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X