ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تامین خون سالم و کافی مهمترین اولویت سازمان انتقال خون کشور

تامین خون سالم و کافی مهمترین اولویت سازمان انتقال خون کشور

باشگاه خبرنگاران/ دکتر عباس صداقت سرپرست دفتر برنامه ریزی، جذب و نگهداری اهدا کنندگان سازمان انتقال خون گفت: یکی از راهبردهایی که سازمان انتقال خون پیگیری می کند و جز مامویت های دفتر جذب قرار دارد،ترغیب مردم برای اهدای خون آگاهانه و حفظ و نگهداری اهداکنندگان مستمر خون است.

وی ادامه داد:خوشبختانه سازمان انتقال خون کشور توانسته با تامین کافی خون و فرآورده های درمانی آن، بحث خون جایگزین را حذف کند. در صورت نیاز افراد، این سازمان می تواند خون مورد احتیاج بیماران،با گروه خونی مورد نظر را از بانک های خون کشور تامین کند.با این رویکرد سازمان انتقال خون کشور توانسته این توفیق را داشته باشد که به ضریب بالای سلامت خون را به خود اختصاص دهد.

صداقت در خصوص رویکرد های جدید سازمان در سال 95 بیان داشت: بانوان درصد قابل توجهی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند، بنابراین یکی دیگر از تصمیمات دفتر برنامه ریزی، جذب و نگهداری اهدا کنندگان سازمان انتقال خون افزایش جلب مشارک خانم ها در امر اهدا خون است.

وی در رابطه با نقش بانوان در تامین خون سالم گفت: بانوان از قدرت تاثیرگذاری بالایی بر خانواده و جامعه برخوردار هستند، به همین سبب جلب مشارکت آنها در اهدای خون و ترویج این فرهنگ در میان آنان از اولویتهای کاری سال 95 است.

صداقت تصریح کرد: با توجه به الگوهای فرهنگی هر منطقه و همچنین شرایط اجتماعی آن برنامه هایی پیش بینی شده تا به واسطه ی فعالیت های جامع محور بانوان، افزایش مشارکت آنها را شاهد باشیم.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده