ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیات سهم تقصیر عابران پیاده در تصادفات

جزئیات سهم تقصیر عابران پیاده در تصادفات

فارس/ جانشین پلیس راهور تهران در مورد تعیین سهم تقصیر عابران پیاده در تصادفات راهنمایی و رانندگی گفت: محل تصادف، امکانات عبور برای عابر، چراغ، علائم و سایر پارامترهای موجود در محل تصادف، میزان سهم عابر و خودرو را در تصادف تعیین می‌کند.

سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در مورد چگونگی تعیین سهم تقصیر در تصادفات، اظهار داشت:‌ برابر آئین‌نامه، همانگونه که رانندگان موظف به رعایت قوانین و مقررات هستند، عابران نیز مقیدند که طبق ضوابط تعریف شده عمل کنند.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: عابران طبق ضوابط باید بدانند که از چه مکان‌هایی عبور کنند؛‌ عبور عابران از معابر خط‌کشی شده و گذرگاه عابر پیاده و همچنین از محل‌های مجاز مشخص و تعریف شده است؛ در مقابل عبور از معابر بزرگراهی، محل‌های نرده‌کشی‌ شده و زیر پل عابرپیاده مجاز نیست.

وی ادامه داد: اگر عابری از معابر غیرمجاز عبور کرده و حادثه‌ای به وقوع بپیوندد کارشناسان تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی بنا بر قصور عابر، سهم تقصیر را برای عابر نیز لحاظ می‌کنند.

سرهنگ عابدی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در مورد چگونگی تعیین میزان درصد سهم تقصیر برای عابران پیاده اعلام کرد:‌ با توجه به محل تصادف(مسکونی،‌ غیرمسکونی،‌ بزرگراه، معبر اصلی، فرعی یا کوچه)، امکانات عبور برای عابر، وجود چراغ و علائم و همچنین سایر امکانات موجود در محل تصادف، کارشناس تصادفات سهم تقصیر را مشخص می‌کند.

وی ادامه داد: سهم تقصیر عابر می‌تواند در برخی موارد حتی به 100درصد نیز منجر شود؛ مواردی از این قبیل را داشته‌ایم که عابری با خودرویی تصادف کرد و چون در تقاطع چراغ عبور عابر، قرمز بود و با در نظر گرفتن سایر مواردی که در بالا ذکر شد سهم تقصیر عابر 100 درصد اعلام شد.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ از عابران تقاضا کرد:‌ برای عبور در معابر شهری حتماً از محل‌های مجاز و گذرگاه‌های عابر پیاده تردد کرده و هنگامی که چراغ عبور عابر در تقاطع‌ها سبز است، اقدام به عبور از خیابان کنند؛‌ همچنین برای رد شدن از عرض بزرگراه‌ها از پل‌های عابر پیاده که برای چنین منظوری تعبیه شده، استفاده کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده