ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیرعامل بانک کشاورزی: طلب گندمکاران به طور کامل پرداخت شد

مدیرعامل بانک کشاورزی: طلب گندمکاران به طور کامل پرداخت شد

فارس/ مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: طلب کشاورزان بابت خرید تضمینی گندم به طور کامل پرداخت شد.

به گزارش بانک کشاورزی مرتضی شهیدزاده با اشاره به اینکه پس از 10 سال طرح خرید تضمینی گندم مجدد به این بانک واگذار شد، گفت: طلب کشاورزان بابت خرید تضمینی در کوتاه ترین زمان ممکن به طور کامل پرداخت شد.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نظام بانکی در سال جاری هشت میلیون و 80 هزار تن گندم از کشاورزان سراسر کشور به صورت تضمینی خریداری و 9 هزار و 389 میلیون تومان براساس روشی که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و حمایت بانک مرکزی و نظام بانکی تدوین شد تا اواسط مهر کل منابع مالی مورد نیاز تامین شد و هم اکنون طلب کشاورزان به طور کامل تسویه شده که بی سابقه است.

مدیرعامل بانک کشاورزی افزود: هم به لحاظ وزنی و هم به لحاظ مبلغ مالی در کوتاه ترین زمان برنامه ریزی و بدهی دولت به کشاورزان پرداخت شد.

شهید زاده گفت: امسال سامانه الکترونیکی بانک کشاورزی ویژه خرید تضمینی خرید گندم به گونه طراحی و اجرا شد که به طور لحظه ای وضعیت خرید گندم و پرداخت مبالغ به کشاورزان قابل رصد و تحلیل بود.

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی افزود: در سال زراعی 93-94 استان خوزستان با 960 هزار تن خرید تضمینی گندم در صدر استان های کشور قرار داشت.

وی افزود: استان های گلستان، فارس و کردستان نیز به ترتیب با 891 ، 744 و 544 هزار تن خرید تضمینی گندم بالاترین تولید و فروش این محصول راهبردی را در کشور از آن خود کردند.

شهیدزاده تصریح کرد: با توجه به اینکه استان کردستان از مناطق کمتر توسعه یافته تلقی می شود اما کشاورزان این استان موفق شدند با تولید بالا رده خود را در کشت گندم ارتقاء دهند.

مدیر عامل بانک کشاورزی خرید تضمینی ذرت و دانه های روغنی با قیمت تضمینی را مهمترین برنامه راهبردی بانک کشاورزی تا پایان سال جاری بیان کرد و گفت: امید داریم با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نظام بانکی بتوانیم مانند گندم در جهت منافع تولیدکنندگان این خرید تضمینی را انجام دهیم.

شهیدزاده همچنین با اشاره به بسته اقتصادی دولت برای نیمه دوم سال جاری گفت: پیشنهاد بانک کشاورزی برای اختصاص مبالغی ویژه خرید ادوات مکانیزاسیون کشاورزی با نرخ پایین تر برای کشاورزان در بانک مرکزی تصویب شده است و پس از ابلاغ کار اعطای این تسهیلات به کشاورزان آغاز می شود.

مدیرعامل بانک کشاورزی: طلب گندمکاران به طور کامل پرداخت شد

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X