ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: تحریمها مانعی برای بازگشت سرمایه گذاران به ایران

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: تحریمها مانعی برای بازگشت سرمایه گذاران به ایران

خبرگزاری صدا و سیما/ پس از توافق هسته ای، بسیاری از تحریمها بر ضد ایران همچنان پابرجاست که می تواند مانعی برای شرکای تجاری احتمالی باشد که می ترسند آمریکا جرایمی بر ضد آنها اعمال کند.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از پاریس نوشت: شاید ایران پس از توافق هسته ای با قدرتهای غربی از نظر فنی برابر سرمایه گذاران خارجی باز شده باشد اما بسیاری از تحریمها بر ضد این کشور لغو نشده است که می تواند مانعی برابر شرکای تجاری احتمالی باشد که می ترسند آمریکا جرایمی بر ضد آنها اعمال کند.
آمریکا و قدرتهای غربی دیگر ژانویه گذشته تحریمهای مرتبط با برنامه هسته ای تهران را لغو کردند که بیشتر آنها صادرات نفت و مبادلات مالی را شامل می شود.
اما ایران در زمینه های دیگر به ویژه به علت اتهام حمایت از تروریسم و مسئله نقض حقوق بشر در فهرست تحریمهای آمریکا باقی مانده است.
فرهاد علوی وکیل متخصص در امور اجرای تحریمها که در آمریکا زندگی می کند به خبرگزاری فرانسه گفت: « این تحریمها همچنان بر ضد ایران اعمال می شود.»
این سخن علوی با اظهارات جان اسمیت معاون مدیر دفتر وزارت خزانه داری آمریکا در امور کنترل داراییهای خارجی که فوریه گذشته در برابر یکی از کمیته های کنگره بیان کرده بود مطابقت دارد.
اسمیت تاکید کرده بود : « تحریم آمریکا بر ضد ایران در سطحی گسترده همچنان پابرجاست.»
جان اسمیت معاون مدیر دفتر وزارت خزانه داری آمریکا در امور کنترل داراییهای خارجی تاکید کرده بود: تحریم آمریکا بر ضد ایران در سطحی گسترده همچنان پابرجاست.
مهمتر اینکه جمهوری اسلامی به علت اتهام واشنگتن و متحدانش بر ضد این کشور در خصوص حمایت از گروههای تروریستی همچنان در فهرست سیاه بین المللی قرار دارد.
این یعنی اینکه بانکهای آمریکایی یا بانکهای خارجی اصلی که مقر آنها در آمریکاست همچنان تعامل محدودی با ایران دارند.
این بانکها نگرانند بار دیگر جریمه هایی بر ضد آنها اعمال شود که مجموع آنها در پنج سال گذشته که توسط ناظران آمریکایی اعمال شده است به حدود 15 میلیارد دلار می رسد.
جس استالی رئیس اجرایی بانک «بارکلیز» گفت: « ما خدمات بانکی را از طریق فعالیت خود در آمریکا ارائه می کنیم و ما ادامه اعمال محدودیت بر فعالیت تجاری با ایران را می خواهیم.»
بانک «بی ان پی پاریبا» در جریان نقض این تحریمها جریمه زیادی متحمل شد که هشت میلیارد و 900 میلیون دلار اعلام شده است بانک «اچ اس بی سی» و «کومرتس بانک» نیز در این خصوص متحمل خسارت شدند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده