ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیست درصد از کل معاملات بورس در اختیار 5 کارگزار

بیست درصد از کل معاملات بورس در اختیار 5 کارگزار

تسنیم/ تعداد ۵ شرکت کارگزاری، ۲۰ درصد کل ارزش معاملات بازار سرمایه را در اولین ماه امسال به خود اختصاص دادند.

اطلاعات منتشره اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس تهران نشان می دهد در اولین ماه امسال از 106 کارگزار فعال در بورس، 100 کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند. همچنین در این مدت بیش از 33 درصد از کل معاملات الکترونیکی در 5 کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با 21.29 درصد، آگاه با 3.63 درصد، فارابی با 3.34 درصد، مبین سرمایه با 2.81 درصد و بانک کشاورزی با 2.80 درصد رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند. این گزارش می افزاید: از کل معاملات انجام شده در فروردین ماه، بیش از 406 هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که 34.59 درصد کل خرید و فروش بشمار می آید. افزون بر این؛ ارزش کل خرید و فروش 106 کارگزار فعال بورس تهران در اولین ماه بهار امسال، بیش از 117 هزار میلیارد ریال و ارزش خرید و فروش خرد و بلوک معادل 99 درصد کل معاملات بوده است.

20 درصد از کل معاملات در اختیار 5 کارگزار
بر اساس این گزارش؛ تعداد 5 شرکت کارگزاری نیز 20 درصد کل ارزش معاملات را در پایان فروردین ماه سالجاری به خود اختصاص دادند که شرکت های کارگزاری مفید با 8.78 درصد، کارگزاری بانک پاسارگاد با 3.48 درصد، کارگزاری آگاه با 3.10 درصد، کارگزاری فارابی با 2.53 درصد و کارگزاری بانک رفاه کارگران با 2.41 درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده