ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قبول اشتباهات در دعوا یک مهارت است

قبول اشتباهات در دعوا یک مهارت است

باشگاه خبرنگاران/ در درگیری های میان زوجین هرگز نباید دنبال مقصر بود تا تمام تقصیرها را به گردن او انداخت.

ابراهیم غفاری حق روان شناس و مشاور خانواده اظهار داشت: در درگیری های میان زوجین، بزرگترین اشتباهی که معمولأ زوج های جوان گرفتار آن هستند، این است که هر یک به دنبال به کرسی نشاندن حرف خود هستند و حتی حاضرند در این شرایط گذشته های طرف مقابل را به رخ او کشیده و وی را نیز تخریت شخصیتی کنند.

وی تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که در یک دعوا هر دو نفر حتی در حد ناچیز تقصیر داشته و قبول این واقعیت که هر یک از طرفین دچار اشتباه شده، می تواند کمک بزرگی باشد تا طرف مقابل خود را در هنگام انجام اشتباه به راحتی بخشیده و کینه و کدورت ها را فراموش کنند.

غفاری حق افزود: سعی کنید ابتدا از خودتان برای تغییر رفتار، اصلاح نقایص و جبران اشتباه ها شروع کنید و در واقع ابتدا روی خودتان و بعد همسرتان تمرکز کنید، چرا که همیشه حق با شما نبوده و این شما نیستید که حرف درست را می زنید و اگر از دور به اختلافات میان خودتان نگاه کنید، پی به تقصیر هر دو طرف خواهید برد.

این روان شناس در پایان گفت: اگر هر یک از افراد در زندگی مشترک خود فرد منطقی تری باشند، روابط بی تنش تر و عاشقانه تری را با همسر خود داشته و بنابراین مهارت گذشت و واقع بینی در موفقیت زندگی زناشویی نقش بزرگ و مهمی دارد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده