ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرانجام یک طرح مهم در وزارت بهداشت از زبان وزیر

سرانجام یک طرح مهم در وزارت بهداشت از زبان وزیر

ایسنا/ وزیر بهداشت سرانجام نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد و همچنین برنامه‌های این وزارتخانه در پساتحریم را تشریح کرد.

دکتر سیدحسن هاشمی درباره سرانجام نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد، توضیح داد: مقرر شده بود این طرح شش ماه به صورت آزمایشی اجرا و نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود و سپس درباره آن تصمیم گرفته شود. اکنون نیز در همین مقطع هستیم و در حال بررسی مباحث مختلف اجرای این طرح هستیم. یک اشکال جدی به سیستم نرم افزاری نصب شده در مراکز بیمارستانی کشور مربوط می‌شود و متاسفانه ده‌ها نوع سیستم HIS وجود دارد و در ورود، انتقال و محاسبه نهایی اطلاعات به اشکالاتی برمی‌خورند که گاهی باعث تفاوت پرداختی قابل توجه میان پرسنل می‌شود.

وزیر بهداشت در این باره ادامه داد: بر اساس درخواست روسای محترم دانشگاه‌های علوم پزشکی، معاونت درمان پذیرفته است که این طرح و روش پله‌کانی توسط بیمارستان‌ها اختیاری عملی شود نه اجباری. بنابراین مراکز یا دانشگاه‌هایی که آمادگی نداشته باشند، روش قبلی را با شرط افزایش حداقل 1.7 برابری کارانه ادامه خواهند داد. روش پله‌کانی هم در صورت درخواست اکثریت، حذف می‌شود.

وزیر بهداشت تاکید می‌کند: موضوع حقوق فوق‌العاده حساس است و نمی‌توان هیجانی تصمیم گرفت. باید تصمیمی گرفت که مورد قبول اکثریت باشد.

برنامه‌های وزارت بهداشت در پساتحریم

وی همچنین درباره برنامه‌های وزارت بهداشت در پساتحریم نیز گفت: افزایش کیفیت واکسن، دارو و تجهیزات پزشکی و سمومی که در بخش کشاورزی استفاده می‌شود، مد نظر ما است و این امر باید عملیاتی شود؛ چراکه سلامت مردم از این مسیر بیشتر تامین می‌شود.

هاشمی ادامه داد: در عین حال استفاده از فرصت سرمایه‌گذاری بخش خارجی بسیار مهم است. در این زمینه نیز در حوزه تجهیزات پزشکی و انتقال فناوری به داخل کشور و همچنین ساخت بیمارستان و مراکز درمانی باید نهایت استفاده را برد.

وزیر بهداشت گفت: همچنین فکر می‌کنم افق‌های جدیدی پیش روی مراکز آموزشی ما ایجاد می‌شود تا دانشمندان ایرانی در حوزه پزشکی که تعدادشان هم کم نیست و برخی‌ها هم بین‌المللی هستند، بتوانند توانمندی‌های کشور را در مجامع بین‌المللی ثبت و ضبط کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X