ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رسایی: سخنان اخیر رهبر انقلاب، تکلیف همه ما را مشخص کرد

رسایی: سخنان اخیر رهبر انقلاب، تکلیف همه ما را مشخص کرد

فارس/ رسایی در صفحه اینستاگرامش نوشت: سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب، تکلیف همه ما را مشخص کرد؛ تکلیف دولت، تکلیف مجلس، تکلیف نخبگان سیاسی و حتی تکلیف کسانی که در کامنت‌ها ما را به دلیل پافشاری روی اصول، به مخالفت با رهبر معظم انقلاب متهم می‌کردند.

رسایی نوشت: مدتی بود دوستان منتقد حتی مخالف بنده در کامنتهای ذیل این صفحه، یادآوری میکردند که چرا برخلاف نظر رهبر معظم انقلاب درموضوع هسته ای و برجام، نظر میدهیم. من البته در دل میگفتم که اندکی صبر سحر نزدیک است... هرچند این خودش یک پیروزی است وقتی مخالفین وموافقین یک موضوع، به نقطه واحد و مشترکی برسند که نظر آن نقطه واحد، برایشان مهم باشد مثل همین مورد که مخالفین ما هم میگفتند جمع بندی رهبر معظم انقلاب درموضوع هسته ای را خواهند پذیرفت.

سخنان روز پنج شنبه رهبر معظم انقلاب درجمع خبرگان ملت، تکلیف همه ما را مشخص کرد؛ تکلیف دولت، تکلیف مجلس، تکلیف نخبگان سیاسی وحتی تکلیف کسانی که درکامنتهای ذیل این صفحه ما را به دلیل پافشاری روی اصول، به مخالفت با رهبر معظم انقلاب متهم میکردند.

مهمترین بخش بیانات رهبر معظم انقلاب درباره برجام را که مرور میکنم، ازطرفی خدا راشاکرم که تا اینجا هرآنچه گفته ایم با نظرات ایشان تطبیق داشته، ازطرفی هم تعجبم ازخواصی است که نزدیک ایشان هستند ودائما به رهبری انقلاب دسترسی دارند، اما برخلاف نظراتشان اعلام موضع کرده اند. چطور میشود مردم عادی میفهمند اما خواصی نمیفهند که رهبرشان چه مسیری را مشخص کرده؟! رهبر معظم انقلاب فرمودند:

1. به آقای رئیس جمهور هم گفته ام که مصلحت نیست، مجلس شورای اسلامی از موضوع بررسی برجام کنار گذاشته شود.

2. من در مورد نحوه بررسی و اینکه آن را رد کنند و یا تصویب کنند هیچ توصیه ای به مجلس ندارم واین، نمایندگان ملت باید تصمیم بگیرند.

3. اگر قرار است چارچوب تحریمها حفظ شود، پس ما برای چه مذاکره کردیم؟ و این، کاملاً مخالف علت حضور جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات است زیرا هدف از مذاکرات برداشته شدن تحریمها بود.

4. اگر برخی امتیازات را دادیم عمدتاً برای این بود که تحریمها برداشته شود وگرنه میتوانستیم از 19هزار سانتریفیوژی که داریم، درمدت کوتاهی به 50تا 60هزار سانتریفیوژ برسیم و غنی سازی 20درصد را نیز ادامه دهیم و تحقیق وتوسعه را هم سرعت بیشتری ببخشیم.

5. اگر قرار است تحریمها برداشته نشود، پس معامله ای هم درکار نخواهد بود، بنابراین باید تکلیف این موضوع مشخص شود.

6. نگویید که امریکاییها این سخنان را برای قانع کردن رقبای داخلی خود میزنند... آنچه که رسماً گفته میشود نیاز به پاسخ دارد و اگر پاسخ داده نشود، صحبت طرف مقابل تثبیت خواهد شد.

7. از ابتدا ما تأکید داشتیم که تحریمها باید برداشته شوند ونه تعلیق. اگر قرار است تحریمها تعلیق شوند، ما هم اقداماتی را که باید انجام دهیم، درحد تعلیق و نه درسطح اقدام اساسی برروی زمین، انجام خواهیم داد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده