ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشدار سازمان غذا و دارو درباره عوارض جبران‌ناپذیر داروهای "ناصرخسرو"

هشدار سازمان غذا و دارو درباره عوارض جبران‌ناپذیر داروهای "ناصرخسرو"

ایسنا/ مدیر کل نظارت و ارزیابی دارو و موادمخدر سازمان غذا و دارو گفت: هر دارویی که وارد کشور می‌شود باید تاییدیه‌های بین‌المللی و تاییدیه آزمایشگاه کشور را داشته باشد؛ در غیر این صورت اجازه واردات و ورود به بازار ندارند.

دکتر مهدی پیرصالحی با بیان اینکه در موضوع واردات دارو از هر کشوری، کیفیت دارو در اولویت قرار دارد، اظهار داشت: هر دارویی که وارد کشور می‌شود باید تاییدیه‌های بین المللی و تاییدیه آزمایشگاه کشور را داشته باشد در غیر این صورت اجازه واردات را نمی دهیم.

وی گفت: در واردات دارو به قیمت دارو نیز توجه می‌شود تا بیماران هزینه‌های زیادی را پرداخت نکنند، اما موضوع کیفیت همیشه در اولویت است و داروها از لحاظ کیفیت باید ‌مورد تایید باشند.

پیرصالحی افزود: کیفیت داروها از لحاظ آزمایشگاهی تایید می‌شوند و هر دارویی در دنیا اگر بخواهد تاییدیه بگیرد بر اساس یکسری رفرنس‌هایی مطالعه و تایید می‌شود که این موضوع برای داروهای تولید داخل و وارداتی تفاوتی ندارد.

مدیر کل نظارت و ارزیابی دارو و موادمخدر سازمان غذا و دارو اظهار داشت: بعضی از برندهای دارویی وارداتی ادعا می‌کنند که تاثیرگذاری بهتری نسبت به دیگر داروها دارند که این عامل بیشتر بخاطر مارکتینگ و بازاریابی برندها است. اما قطعا بیماران مطمئن باشند که همه داروها کیفیت لازم را دارند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، پیرصالحی در پایان گفت: داروهایی که در بازار آزاد به فروش می‌رسند، سازمان غذا و دارو هیچ نظارتی ندارد و مصرف کننده‌ای که از بازار آزاد مثل خیابان ناصر خسرو دیگر خیابان‌های شهر داروهای خود را تامین می‌کند عوارض جبران ناپذیری می‌تواند داشته باشد که برای پیشگیری از این موضوع دستگاه‌های نظارتی دیگر باید اقداماتی را داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X