پرحرفی سرمنشاء مشکلات می شود

پرحرفی سرمنشاء مشکلات می شود

باشگاه خبرنگاران/ زبان مهم‌ترین کلید دانش، فرهنگ، عقیده و اخلاق است و اصلاح آن سرچشمه همه اصلاحات فردی و اجتماعی و انحراف آن سبب انواع انحرافات خواهد بود.

مجید ابهری رفتار شناس اظهار داشت: گفت و گو یکی از اساسی ترین نیازهای انسان برای برقراری ارتباط با دیگران است ، اما پرحرفی گاهی سرمنشاء مشکلات و تبدیل به معضل می‌شود که باید با برخورد علمی و صحیح آن را برطرف کرد.

وی با اشاره به حرف زدن برای جلب توجه، افزود: شاید بتوان ریشه روانی زیاد حرف زدن را در این نکته دانست که ما انسان ها دوست داریم مورد توجه و محبت دیگران قرار بگیریم و برای اینکه اطلاعات کافی از دیگران کسب کنیم دست به کارهایی از قبیل پرحرفی می زنیم.

ابهری در پایان گفت: گفت و گو و زبان بزرگترین وسیله انسان برای رشد و برقراری روابط با دیگران است ولی در عین حال آفات نیز دارد برای پرهیز از آفات زبان بهترین روش خودداری از پرگویی و ترک گفتارهای پوچ است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرحرفی سرمنشاء مشکلات می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X