ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارزیابی محققان دستگاه‌های اجرایی با ساختار متفاوتی از دانشگاه‌ها در هفته پژوهش

ارزیابی محققان دستگاه‌های اجرایی با ساختار متفاوتی از دانشگاه‌ها در هفته پژوهش

ایسنا/ معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در جمع دبیران مناطق 9 گانه پژوهش و فناوری کشور گفت: تشکیل شورای مناطق پژوهش و فناوری در راستای ارتباط هدفمند با معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور صورت گرفت تا ارتباط بین مدیران ستادی معاونت پژوهش و فناوری و مدیران پژوهشی دانشگاه‌ها تقویت شود و تصمیم گیری‌ها بر اساس خرد جمعی صورت گیرد.
دکتر وحید احمدی در جلسه شورای دبیران مناطق 9 گانه پژوهش و فناوری کشور تاکید کرد: از ظرفیت شورای مناطق پژوهش و فناوری می‌توان برای ارتباط با بدنه اجرایی کشور استفاده کرد؛ زیرا غالبا دبیران مناطق از معاونان پژوهشی دانشگاه‌های مادر استانها انتخاب شده و همزمان رئیس شورای آموزش و پژوهش استانداری‌ها نیز هستند.
دبیر شورای عالی عتف اظهار کرد: باید برای نهادینه شدن اهمیت پژوهش در بدنه اجرایی کشور فرهنگ‌سازی مناسبی انجام دهیم و نیاز به پژوهش را در میان مدیران دستگاه‌های اجرایی به عنوان یک نیاز اساسی مطرح کنیم که در همین راستا در هفته پژوهش و فناوری امسال، ارزیابی محققان دستگاه‌های اجرایی با ساختار متفاوتی از دانشگاه‌ها انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: برای حضور فعال و حداکثری اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، فناوران، صاحبان صنایع و دبیران و دانش آموزان در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری برنامه ریزی می‌کنیم تا از جهت تبلیغ و ترویج پژوهش در جامعه، نسبت به گذشته عملکرد بهتری داشته باشیم.

احمدی برگزاری جشنواره ایده‌های برتر را ویژگی مهم هفته پژوهش و فناوری امسال اعلام کرد و گفت: علاوه بر برگزاری نمایشگاه، فن بازار و تجلیل از پژوهشگران برتر، چندین برنامه ارائه ایده برتر یا استارت آپ نیز برگزار می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، با اشاره به اینکه کمتر از 45 صدم تولید ناخالص داخلی به مقوله پژوهش اختصاص می‌یابد، گفت: در نامه‌ای به دولت افزایش سهم پژوهش در بودجه سالیانه و برنامه ششم توسعه را خواستار شدیم که با دستور مساعد معاون اول ریاست جمهوری به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارجاع شده است.

بر اساس این گزارش، شورای دبیران مناطق 9 گانه پژوهش و فناوری در راستای ایجاد هماهنگی لازم در امر پژوهش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و تسهیل در برنامه ریزی و فعالیتها تشکیل شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X