ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مادورو: آمریکا پشت پرده بحران مهاجرتی اروپاست

مادورو: آمریکا پشت پرده بحران مهاجرتی اروپاست

فارس/ رسانه ونزوئلایی «تله سور» گزارش داد که رئیس جمهور ونزوئلا از سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا در خاورمیانه انتقاد کرده و این کشور را مقصر اصلی بحران مهاجرتی اروپا دانسته است.


به گزارش «تله سور»، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا روز گذشته ضمن انتقاد از سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا در آفریقا و خاورمیانه گفت که سیاست‌های مخرب واشنگتن در قبال این کشورها، دلیل اصلی بحران مهاجرتی کنونی اروپاست.

«مادورو» در مصاحبه با شبکه خبری روسی «راشا تودی» واشنگتن را متهم ردیف اول بحران مهاجرتی اخیر اروپا دانست.

وی افزود: فجایای داخلی عراق و بحران کنونی این کشور نتیجه سیاست‌های نادرست و مداخله‌جویانه واشنگتن در دوران ریاست جمهوری «جورج بوش» رئیس جمهور سابق آمریکا در قبال بغداد (پایتخت عراق) است.

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه ضمن انتقاد از آمریکا گفت که واشنگتن از عراق، سرزمینی که مهد تمدن بشریت است، کشوری بی‌ثبات ساخت و موجب تکه تکه شدن قلمرو این کشور شد.

وی تصریح کرد: آمریکا تنها عراق را قربانی دخالت‌ها و سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده خود نکرد بلکه لیبی و سوریه را نیز به حال خود نگذاشته و با پشتیبانی مالی از تروریست‌ها، قصد نابودی کامل این کشورها را نیز دارد؛ واشنگتن همواره به دنبال راهی بوده که بر بازار نفت این کشورها تسلط یابد.

«مادورو» اذعان داشت که در حال حاضر اروپا محکوم به پرداخت غرامت سیاست‌های نادرست آمریکا در خاورمیانه و آفریقا شده و با بحران مهاجرتی در این قاره دست و پنجه نرم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اروپا طی چند سال اخیر مقصد مهاجرین بسیاری از خاورمیانه و آفریقا بوده و مقامات این قاره را در اداره امور مهاجرتی درمانده کرده است؛ مقامات اروپایی با وجود اعمال سیاست‌های متعدد، هنوز نتواسته‌اند راهی برای خروج از این بحران بیابند.

رئیس جمهور ونزوئلا ضمن اشاره به درماندگی مقامات اروپایی در اداره امور مهاجرت این قاره گفت که درخواست پناهندگی مهاجرین بدبخت و فقیر کشورهای افغانستان، عراق، سوریه، لیبی و تونس که از جنگ داخلی و تیره روزی در کشورشان فرار کرده و به اروپا پناه می‌آورند، اروپا را مستأصل کرده است.

وی همچنین اظهار داشت که واشنگتن در ظاهر تنها به دنبال ایجاد هرج‌و مرج در کشورهای حوزه خاورمیانه است اما من به تمام کشورها هشدار می‌دهم که آمریکا در واقعیت به دنبال ایجاد بحران در کشورهای سراسر جهان است و دخالت در امور کشورهای منطقه خاورمیانه و آفریقا تنها ظاهر سیاست‌های آمریکاست؛ وی به عنوان مثال به اقدامات خرابکارانه راست‌گرایان افراطی در کشورش اشاره کرد و گفت: آمریکا مقصر اصلی کارشکنی اپوزیسیون در امور داخلی ونزوئلاست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده