ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو شورای شهر تهران: تا زمانی که ذی‌حسابی مستقل نداشته باشیم، نظارت‌ در شورای شهر صوری است

عضو شورای شهر تهران: تا زمانی که ذی‌حسابی مستقل نداشته باشیم، نظارت‌ در شورای شهر صوری است

ایلنا/ عضو شورای شهر تهران گفت: تا زمانی که ذی‌حسابی مستقل و دیوان محاسبات شهر نداشته باشیم؛ بخش قابل توجهی از نظارت‌ها در شورای شهر صوری خواهد بود و کیفیت نظارتی لازم را نخواهد داشت.

غلامرضا انصاری درباره عملکرد کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: متاسفانه نظارت در کل شورا ضعیف است و بحث کمیسیون مطرح نیست. ما ابزارها و ساختارهای نظارتی لازم را نداریم.

وی با اظهار تاسف از اینکه اداره شورا هیاتی است، ادامه داد: در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تلاش زیادی توسط کارشناسان و اعضای این کمیسیون صورت می­‌گیرد، اما تا زمانی که ذی‌حسابی مستقل و دیوان محاسبات شهر نداشته باشیم؛ بخش قابل توجهی از نظارت‌ها صوری خواهد بود و کیفیت نظارتی لازم را نخواهد داشت.

انصاری خاطرنشان کرد: تا زمانی که ابزارهای نظارتی لازم ایجاد نشوند، این نظارت‌ها کارایی لازم را ندارد لذا در وهله اول باید نگاه روزمرگی و دفع‌الوقت کردن در مجموعه شورا و مدیریت شورا از بین برود و زیرساخت‌های لازم از جمله استقلال اداری و مالی شورا ایجاد شود تا ما بتوانیم به نظارت مطلوب مورد نیاز برسیم.

عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: حقیقت آن است که تا زیرساخت‌ها ایجاد نشود، همیشه عقب خواهیم بود و برای جبران این عقب‌ماندگی ناچاریم از برخی مسائل به راحتی عبور کنیم.

وی درباره اینکه چرا تاکنون این زیرساخت­ها ایجاد نشده است، تصریح کرد: باید از مدیر شورا سوال کرد که چرا این زیر ساخت‌ها ایجاد نمی‌شود. حدود 12 سال است که چمران مسئول شورا بوده و باید از وی سوال شود که چرا طی این مدت در خصوص ایجاد زیرساخت‌ها اقدام نکرده است، به هر صورت این اراده باید در هیات رئیسه‌شورا وجود داشته باشد.

وجود روزمرگی و نگاه هیاتی در شورا

انصاری با یادآوری اینکه در زمان ریاست مسجدجامعی بر شورا به صورت جدی در این زمینه اقدام شد، بیان کرد: این موضوع نیاز به پیگیری دارد و 12 سال ریاست شورا زمان کمی نیست، در حالی که ایجاد این زیرساخت‌ها تنها یکی،‌ دو سال طول می‌کشد.

عضو شورای شهر تهران با اذعان بر وجود نگاه هیاتی و روزمرگی در شورای شهر، کار نظارت در شورا را ناقص دانست و افزود: شورا هنوز به این باور نرسیده است که چنین ابزارهایی مورد نیاز است. هر چند در این دوره اکثر اعضای شورا دارای نگاه‌های تخصصی و کارشناسی بالایی در حوزه‌ها و گرایش‌های مختلف هستند، اما متاسفانه زیرساخت‌های لازم برای نظارت موجود نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X