ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

"قهرمانی آسیا" اولین آزمون توکلی در تیم ملی و‌ز‌نه‌برداری

"قهرمانی آسیا" اولین آزمون توکلی در تیم ملی و‌ز‌نه‌برداری

ایسنا/ تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی با چهره‌ای نسبتا متفاوت در حالی ر‌قا‌بت خود را در مسابقات قهرمانی آسیا آغاز می‌کند که همه منتظر نتیجه‌ کار حسین توکلی در تیم ‌ملی بز‌ر‌گسالان هستند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی بز‌ر‌گسالان با حضور در مسابقات قهرمانی آسیا تایلند اولین ر‌قا‌بت بین‌المللی خود را با کادرفنی جدید تجربه می‌کند. در طی دو سال اخیر حضور تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی در ماراتن آسیایی چندان خاطرات خوشی را به یادگار نگذاشته است.
در سال‌ 2013 شاید مدال‌های خوبی (سه طلا، یک نقره و یک برنز مجموع) در مسابقات قهرمانی آسیا به دست آمد، اما در نهایت دوپینگ دو و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ ایرانی مثبت شد.
در سال 2014 نیز تیم ‌ملی با وجود داشتن نفرات اصلی، آنچنان نتوانست در باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی عرض اندام کند. شاید کمتر کسی تصور می کرد حاصل کار تیمی که بهترین های ایران را در خود جای داده بود، تنها یک طلا و یک نقره، اوت کردن نایب قهرمان المپیک و قهرمان آسیا و انصراف نایب قهرمان جهان باشد.
اکنون برای سال 2015 پس از کوروش باقری و بهمن زارع نوبت به حسین توکلی رسیده تا تیمش ابتدا در مسابقات قهرمانی آسیا مورد آزمایش قرار گیرد، هر چند رقابتهای آسیایی آزمون اصلی نیست و رقابتهای جهانی هوستون به همراه المپیک ریو می‌تواند میدان مناسبی برای ارزیابی عملکرد کادر فنی باشد.
البته با توجه ه این که مدت زمان کمی تا مسابقات جهانی آمریکا باقی‌ مانده و از آنجا که تیم‌ها به دنبال کسب سهمیه المپیک هستند و قطعا ر‌قا‌بت‌های سنگینی را شاهد خواهیم بود، از این رو انتظار می‌رود کشورهایی مثل چین، کره شمالی و قزاقستان قهرمان‌های جهان و المپیک خود را راهی مسابقات آسیایی نکنند.
البته چین و کره شمالی بارها نشان داده‌اند نفرات جایگزینی که به مسابقات می‌فرستند نیز می‌توانند برای و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان ایرانی دردسر ساز شوند به ویژه‌ در اوزان سبک.
در مورد تیم ‌ملی ایران نیز دیگر وقتش رسیده بود شانس حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌انی داده شود که در اوزان خود نفر دوم هستند و نیاز است که میدان دیده شوند. از طرفی مسابقات آسیایی برای نفراتی مثل بهداد سلیمی، کیانوش رستمی و نواب نصیر شلال که مدال المپیک را در کارنامه خود دارند، میدان کوچکی محسوب می‌شود و باید فرصت به و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان گمنام دیگر داد بنا‌بر‌این ایران با تمام قوا در مسابقات آسیایی تایلند شرکت نمی‌کند.
در ترکیب تیم ایران بعضی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان بارها در صحنه مسابقات جهانی حاضر بوده اند، اما نفراتی هم وجود دارند که برای نخستین بار مسابقات آسیایی را تجربه می‌کنند.
از این رو شاید بر روی کاغذ بتوان بر روی مدال دو، سه و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ حساب کرد، اما این تیم مانند هندوانه در بسته است و در مسابقات می‌توان فهمید توکلی چه چیزی کاشته و چقدر از آن را برداشت خواهد کرد.
در ادامه نگاهی به آخرین رکوردهای ملی‌پوشان می‌اندازیم:
** مجید عسگری دسته 62 کیلوگرم
این و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ سبک وزن ایران همیشه در دو وزن 56 و 62 کیلوگرم در رفت و آمد بوده است. سال گذشته به یک وزن پایین‌تر یعنی 56 کیلوگرم آمد و امسال دوباره در 62 کیلوگرم وزنه خواهد زد.
او در هر کدام از این دو دسته که وزنه بزند، کار مشکلی دارد، چرا که اصولا قهرمانان جهان و المپیک در این دو دسته آسیایی هستند و حتی در هر ر‌قا‌بت باید انتظار داشت که چین و کره شمالی مهره جدیدی را رو کنند. آخرین حضور عسگری در دسته 62 کیلوگرم مربوط به مسابقات جهانی لهستان 2013 است که با رکورد 288 کیلوگرم ششم جهان شد.
آخرین رکورد حضور در مسابقات بین‌المللی: (مسابقات جهانی لهستان 2013)
128 کیلوگرم یک ضرب، 16 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 288 کیلوگرم
رکوردگیری رسمی تیم ‌ملی:
135 کیلوگرم یک ضرب، 160 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 295 کیلوگرم
رکورد نفر اول باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی 2014:
کیم لون لوک (کره شمالی): 154 کیلوگرم یک ضرب، 178 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 332 کیلوگرم
** جابر بهروزی 69 کیلوگرم
بهروزی در سال‌ 2014 روزهای خوبی را سپری نکرد و شاید اوت کردن در باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی در حالی که شانس این را داشت بر روی سکو برود به تلخ‌ترین خاطره ورزشی‌اش تبدیل شود. او در مسابقات جهانی قزاقستان نیز نمایش آنچنانی از خود نشان نداد و به مقام هشتمی جهان بسنده کرد، اما اکنون شانس این را دارد که سال قبل را جبران کرده و حتی یکی از مسافران آمریکا باشد.
آخرین رکورد در مسابقات بین‌المللی (مسابقات جهانی 2014)
142 کیلوگرم یک ضرب، 176 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 318 کیلوگرم
رکوردگیری رسمی تیم ‌ملی:
148 کیلوگرم یک ضرب، 180 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 328 کیلوگرم
رکورد نفر اول باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی 2014:
لین کیونگ فنگ (چین): 158 کیلوگرم یک ضرب، 183 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 342 کیلوگرم
** سجاد بهروزی دسته 69 کیلوگرم
بهروزی یک سال به دور از تیم ‌ملی بود، چرا که نتوانسته بود نظر بهمن زارع و هادی پانزوان را برای ملی‌پوش شدن جلب کند. آخرین حضور او به مسابقات جهانی 2013 باز می‌گردد که نهم جهان شد. اکنون توکلی فرصت دوباره‌ای به او داده است تا بار دیگر شانس خود را در این وزن در ر‌قا‌بت با پسر عموی خود امتحان کند.
آخرین رکورد در مسابقات بین‌المللی (جهانی لهستان 2013):
140 کیلوگرم یک ضرب، 168 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 308 کیلوگرم
رکوردگیری رسمی تیم ‌ملی :
137 کیلوگرم یک ضرب، 167 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 304 کیلوگرم
** علی میری دسته 77 کیلوگرم
این و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ جوان با کسب مقام نایب قهرمانی در مسابقات جهانی جوانان توانست نظر کادرفنی را جلب کند و به ‌این‌ ترتیب خیلی زود در تیم ‌ملی بز‌ر‌گسالان نیز جا پیدا کرد.
میری جزو نفراتی است که برای نخستین بار مسابقه آسیایی بز‌ر‌گسالان را تجربه می‌کند، اما با توجه به سن کمی که دارد اگر سرمایه‌گذاری خوبی بر روی او شود می‌تواند به یکی از و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان مطرح ایران تبدیل شود.
آخرین رکورد در مسابقات بین‌المللی ( قهرمانی جوانان جهان 2015):
150 کیلوگرم یک ضرب، 182 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 335 کیلوگرم
رکوردگیری رسمی تیم ‌ملی :
161 کیلوگرم یک ضرب، 187 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 348 کیلوگرم
رکورد نفر اول باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی 2014:
لیو ژیاجون (چین): 175 کیلوگرم یک ضرب، 200 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 375 کیلوگرم
** امیر حقوقی دسته 85 کیلوگرم
حقوقی برای اولین بار در مسابقات آسیایی شرکت می‌کند، اما همیشه در ر‌قا‌بتهای لیگ برتر حضور مداومی داشته است. باید دید پس از کیانوش رستمی و سهراب مرادی حالا او در دسته 85 کیلوگرم چه افتخاراتی را کسب می‌کند.
رکوردگیری رسمی تیم ‌ملی:
175 کیلوگرم یک ضرب، 185 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 342 کیلوگرم
رکورد نفر اول باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی 2014
تیان تائو (چین): 163 کیلوگرم یک ضرب، 218 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 381 کیلوگرم
** علی هاشمی دسته 94 کیلوگرم
نام هاشمی بارها و بارها در لیگ برتر شنیده‌ شده و مانند حقوقی باید دید در نخستین حضورش در مسابقات قهرمانی آسیا چه عملکردی از خود به نمایش می‌گذارد.
رکوردگیری رسمی تیم ‌ملی:
180 کیلوگرم یک ضرب، 205 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 385 کیلوگرم
رکورد نفر اول باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی 2014 :
لیو هائو (چین): 173 کیلوگرم یک ضرب، 221 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 394 کیلوگرم
** مصطفی رجایی 94 کیلوگرم
رجایی در جریان رکوردگیری رسمی تیم ‌ملی نتوانست نظر کادرفنی تیم ‌ملی را جلب کند و در حالی که حتی گفته شد که از اردو کنار گذاشته شده است، اما ناگهان به عنوان هشتمین و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ اعزامی به تایلند معرفی شد. او نیز برای اولین بار در تخته آسیایی وزنه می‌زند.
رکوردگیری رسمی تیم ‌ملی:
162 کیلوگرم یک ضرب، 200 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 362 کیلوگرم
تیم ‌ملی بر خلاف همیشه که در دسته 105 کیلوگرم نماینده داشت و همیشه نیز مدعی بوده، اما امسال در قهرمانی آسیا بدون نماینده است.
** بهادر مولایی دسته 105 + کیلوگرم
نایب قهرمان جهان پس از سال 2013 روزهای خوبی را سپری نکرد. مصدومیت ناگهانی او در رکوردگیری رسمی قبل از باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی باعث شد این ر‌قا‌بت‌ها و حتی مسابقات جهانی قزاقستان را از دست بدهد و یکی از چهره‌های ناکام و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی در سال 2014 باشد. پس از عمل جراحی که بر روی زانوی او صورت گرفت اکنون دوباره به تخته مسابقات بازگشته و این شانس را دارد ناکامی سال قبل و حتی مسابقات قهرمانی آسیا 2013 که در آن اوت کرد را جبران کند.
آخرین رکورد در مسابقات بین‌المللی (قهرمانی جهان 2013):
203 کیلوگرم یک ضرب، 255 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 458 کیلوگرم
رکوردگیری رسمی تیم ‌ملی:
185 کیلوگرم یک ضرب، 220 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 405 کیلوگرم
رکورد نفر اول باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی:
بهداد سلیمی: 210 کیلوگرم یک ضرب، 255 کیلوگرم دو ضرب و مجموع 465 کیلوگرم
** برنامه مسابقات و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا 2015: (ساعت مسابقات به وقت تهران است)
- دوشنبه 16 شهریور:
گروه A دسته 62 کیلوگرم ساعت 13:30
- سه‌شنبه 17 شهریور:
گروه A دسته 69 کیلوگرم ساعت 13:30
- چهارشنبه 18 شهریور :
گروه A دسته 77 کیلوگرم ساعت 11:30
- چهارشنبه 18 شهریور:
گروه A دسته 85 کیلوگرم ساعت 13:30
- پنجشنبه 19 شهریور:
گروه A دسته 94 کیلوگرم ساعت 11:30
- جمعه 20 شهریور :
گروه A دسته 105+ کیلوگرم ساعت 11:30

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده