آیات نور مؤمن در فکر رشد و تعالى دیگران است

آیات نور/ مؤمن در فکر رشد و تعالى دیگران است

خراسان/ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در تفسیر سوره والعصر با این مضمون که :« به روزگار سوگند. همانا انسان در خسارت است. مگر آنان که ایمان آورده و کارهاى نیک انجام داده و یکدیگر را به حق و استقامت سفارش مى کنند.» نکاتی را مطرح کرده اند که در ادامه می خوانید: 1- دوران تاریخ بشر، ارزش دارد و خداوند به آن سوگند یاد کرده است. پس از عبرت هاى آن پند بگیریم. «والعصر» 2- انسان که در مدار تربیت انبیا نباشد، در حال خسارت است. «انّ الانسان لفى خسر» 3- تنها راه جلوگیرى از خسارت، ایمان و عمل است. «آمنوا و عملوا الصالحات» 4 - به فکر خود بودن کافى نیست. مؤمن در فکر رشد و تعالى دیگران است. «تواصوا بالحقّ» 5- سفارش به صبر به همان اندازه لازم است که سفارش به حق. «بالحقّ - بالصبر» 6- ایمان بر عمل مقدم است، چنانکه خودسازى بر جامعه سازى مقدم است. «آمنوا و عملوا... و تواصوا» 7- اقامه حق به استقامت نیاز دارد. «تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر»
برگرفته از کتاب «تفسیر جزء30»، ص 163

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیات نور مؤمن در فکر رشد و تعالى دیگران است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X