ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خطر مرگ برای 13 هزار پناهنده یمنی در جیبوتی

خطر مرگ برای 13 هزار پناهنده یمنی در جیبوتی

ایرنا/ پایگاه خبری اخبارالساعه امارات روز شنبه نوشت: 13 هزار پناهنده یمنی در جیبوتی به خاطر بیماری و گرسنگی در خطر مرگ قرار دارند.

این پایگاه خبری نوشت: در مدت پنج ماه گذشته از حملات هواپیماهای کشورهای ائتلاف حمله به یمن به سرکردگی عربستان، صدها خانواده یمنی از طریق دریا و تنگه باب المندب به کشور جیبوتی پناهنده شده اند.
براساس این گزارش، مقامات جیبوتی از تامین نیازهای اولیه این پناهندگان عاجز بوده و علنا ناتوانی خود را اعلام کرده و خانواده های یمنی به همین دلیل از شدت بیماری و گرسنگی با خطر مرگ روبه رو هستند.
نبود تجهیزات پزشکی و دارو، کمبود غذا و مایحتاج اولیه از جمله آب آشامیدنی و غذا موجب انتشار انواع بیماری ها بین پناهندگان یمنی در جیبوتی شده بطوری که کودکان، زنان و پیرمردان در حالی که از گرسنگی رنج می برند، برهنه زیر آفتاب می خوابند تا از امراض خود بهبودی یابند.
عربستان با همراهی 9 کشور عربی و آمریکا از ششم فروردین گذشته حملات هوایی و دریایی را به شهرهای مختلف یمن آغاز کرد که دراثر این حملات تاکنون بیش از 80 درصد تاسیسات خدماتی و زیربنایی این کشور منهدم شده و هزاران نفر از جمله زنان و کودکان کشته یا مجروح شده اند.
در اثر این حملات دهها هزار نفر از مردم یمن از بیم حملات هواپیماهای سعودی به کشورهای دیگر از جمله جیبوتی پناهنده شده و به دلیل نبود غذا و دارو در وضعیت خطرناکی بسر می برند.
سازمان ها و موسسات بین المللی حقوق بشر بارها به بروز بحران انسانی و وخیم بودن اوضاع بهداشتی و نبود تجهیزات پزشکی و دارو در شهرهای یمن هشدار داده اند اما رژیم عربستان از ارسال هرگونه مواذ غذایی و دارو به بنادر یمن جلوگیری کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X