ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر ICT اعلام کرد: 20 هزار میلیارد تومان حجم بازار ICT کشور

وزیر ICT اعلام کرد: 20 هزار میلیارد تومان حجم بازار ICT کشور

ایسنا/ پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) به چند شرکت اعطا شد.

مراسم اعطای پروانه شرکت‌های FCP صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاونان این سازمان و جمعی از شرکت‌های خصوصی فعال در این بخش صبح امروز برگزار شد.

وزیر ارتباطات در این مراسم با تقدیر از وزیر ارشاد در این خصوص اظهار کرد: در تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار شده همزمان با ایجاد زیرساختهای شبکه توسط ما، در زمینه محتوا به ما کمک کند و حوزه‌های تولید محتوا را در اختیار شرکتهای مختلف FCP قرار دهد.

وی در ادامه حجم بازار ICT کشور را حدود 20 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: برآوردی که متخصصین مختلف با روش های مختلف کردند این است که می تواند تا سه برابر افزایش یابد، بنابراین برای همه در این بازار بزرگ برای ارایه خدمات جای فعالیت وجود دارد.

واعظی با اشاره به حضور حداکثری ICT در زندگی مردم گفت: بدون استفاده از این ابزار در هیچ بخشی نمی توان کار را با سرعت و کیفیت انجام داد. از این رو نگاه شرکتهایی که در این بخش کار کرده و پروانه دریافت می کنند نباید مانند گذشته باشد که تنها تلفن و اینترنت بدهند، بلکه باید با ایجاد نوآوری موجب رونق کسب و کار در کشور شوند.

وزیر ارتباطات با تاکید بر این که امروزه محتوا درآمدزا است، خاطر نشان کرد: اگر خدمات با کیفیت خوب ارایه دهیم مردم هزینه آن را می پردازند.

وی سیاست نظام را به روز بودن ارایه خدمات دانست و گفت: انتظار ما این است که با اعطای این پروانه ها شرایط جدیدی بوجود آید که مردم و کسب و کارها استفاده کنند و کسی در نوبت نماند و خلاء به روز رسانی تلفن ثابت در شهرهای بزرگ توسط شرکت های FCP سریعا پر شود.

وی رویکرد دولت در خصوصی سازی مخابرات را رقابت سالم عنوان کرد و گفت: به دنبال ایجاد رقابت سالم در بخش ثابت هستیم.

واعظی در عین حال دولت و وزارتخانه را چه در زمان حال و چه در آینده متعهد به رعایت پروانه هایی که در گذشته صادر شده است، دانست و گفت: خود را متعهد به قراردادهای سابق می دانیم که پروانه های امروز هم شامل این موارد می شود.

وی با اشاره به حضور تعداد زیاد متقاضیان دریافت پروانه FCP خواستار ایجاد کنسرسیوم های قوی در این خصوص شد و گفت: تمام دنیا دنبال مشارکت و تعامل با یکدیگر هستند و اگر کنسرسیوم های بزرگی ایجاد شود که در داخل و خارج کشور بتوانند کار کنند مورد حمایت بیشتر واقع می شوند.

وی با اشاره به ارایه پروانه SAP به شرکت انفورماتیک که خدمات بزرگی در زمینه ماهواره انجام داده ابراز امیدواری کرد از مجموع فعالیت SAP ها کنسرسیومی ایجاد شود که مذاکرات ساخت ماهواره ملی مخابراتی و اینترنتی شروع شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده