ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمار قابل توجه از میزان مصرف سالیانه نوشابه توسط ایرانی ها

آمار قابل توجه از میزان مصرف سالیانه نوشابه توسط ایرانی ها

تسنیم/ رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: به طور متوسط هر نفر در ایران 42 لیتر نوشابه مصرف مى‌کند؛ یعنى ایرانیان سالانه بیش از 2 میلیارد و 900 میلیون لیتر نوشابه استفاده مى‌کنند.

حسین رضایی زاده اظهار داشت: در حال حاضر، در ایران به دلایلی مصرف آب میوه در حال رشد است. به گفته وی جوان بودن جمعیت ایران و بالا بودن افراد نوجوان در کل جمعیت کشور, گسترش شهرنشینی و فرهنگ صنعتی که وقت ارزش بیشتری پیدا می‌کند خود از دلایل مصرف آب میوه است.

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: استفاده از آب میوه به جای میوه خام, رشد فرهنگ بهداشت عمومی و افزایش آگاهی عمومی درباره فواید مصرف نوشیدنی‌های طبیعی به ویژه آب میوه بسته بندی شده خود از دلایل دیگر مصرف آب میوه‌هاست.

رضایی زاده گفت: از طرفی افزایش تعداد دانش آموزان در مراکز آموزشی که سبب خرید, مصرف نوشابه‌ها و آب میوه بسته بندی می‌شود، همچنین گرم شدن هوا، به دلیل تغییرات جوی سال‌های اخیر که می‌تواند موجب مصرف بیشتر نوشیدنی و آب میوه شود. براین اساس تبلیغ منفی علیه نوشابه‌های گازدار و مطرح شدن آب میوه به عنوان کالای جایگزین در میان محصولات کارخانه‌های شده است.

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان داشت: تنوع در بسته بندی به اشکال پی.ای. تی، دوی پک، تتراپک و قوطی به چشم می‌خورد که در حال حاضر، در ایران به واسطه پایین بودن قیمت تمام شده بسته بندی از نوع دوی پک، این نوع سیستم بسته بندی به صورت غالب است.

رضایی زاده افزود: به طور متوسط هر نفر در ایران 42 لیتر نوشابه مصرف مى‌کند؛ یعنى ایرانیان سالانه بیش از 2 میلیارد و 900 میلیون لیتر نوشابه استفاده مى‌کنند، همچنین در سال 2002 میلادی در فرانسه نوشابه مکه یا مکا کولا ویژه مسلمانان تولید شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X