ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آماده شدن سه مستند با تصاویر منتشرنشده از حادثه منا

آماده شدن سه مستند با تصاویر منتشرنشده از حادثه منا

مهر/ سه مستند درباره حادثه منا و تصاویر منتشر نشده از این فاجعه از سوی حج و زیارت رسانه ملی برای پخش از شبکه‌های مختلف تلویزیون آماده شد.
رییس ستاد حج و زیارت صدا و سیما ضمن اعلام خبر پخش سه مستند با تصاویری منتشر نشده در رابطه با فاجعه منا گفت: «روایت یک ماجرا»، «سد شیطان» و «یک روز طولانی» نام سه مستندی است که به مناسبت چهلم فاجعه منا از سوی حج و زیارت صدا و سیما تولید شده و آماده پخش از شبکه‌های مختلف رسانه ملی و برون مرزی است. در این سه مستند تصاویری منتشر نشده از حادثه از جمله تصاویر مربوط به زمانی که مأموران سعودی از مانیتور حادثه را مشاهده می‌کردند استفاده شده است.

گروسی درباره حادثه منا و عملکرد رسانه‌های سعودی و غربی گفت: کوتاهی‌های این رسانه‌ها در بازتاب واقعیات فاجعه‌ای که باعث کشته شدن حدود ۸ هزار حاجی شد کاملا مشهود و غیرقابل انکار است.

وی با ابراز تأسف از عملکرد دولت سعودی و رسانه‌های وابسته به آن افزود: روز حادثه حتی یک خبر از سوی این رسانه‌ها منتشر نشد، این در حالی است که آن زمان حاجیان حاضر در حادثه بر روی هم افتاده و ساعت‌ها از گرمی هوا و تشنگی رنج بردند تا در نهایت در همان وضعیت اسفناک به لقای پروردگارشان رفتند.

رییس ستاد حج و زیارت صدا و سیما سکوت رسانه‌های غربی و سعودی را خلاف هر گونه آیین و مکتبی دانست و گفت: رسانه‌هایی که ادعای حمایت از حقوق بشر دارند و مدعی هستند که بازتاب حقایق را رسالتی بر روی دوش خود می‌دانند کشته شدن مظلومانه ۸ هزار حاجی را در بایکوت خبری خود به فراموشی سپرده و سعی در پنهان کردن کوتاهی‌ها و قصور دولت سعودی کردند.

گروسی ادامه داد: در این حادثه بی‌کفایتی آل سعود برای اداره حرمین شریفین بر همگان ثابت شد و تمامی کشورهای مسلمان نیز این موضوع را به خوبی درک کردند که باید مدیریت مناسک بزرگ حج از دست آل سعود خارج شود اما در این میان هیچ یک از کشورها به دلایلی مختلف در این باره صحبتی نکردند و تنها ایران بود که پرچم داد مظلومانه حاجیان را بلند کرد.

وی تأکید کرد: خوشبختانه رسانه ملی توانست امپراتوری رسانه های غربی و سعودی را درهم بشکند و جلوی تحریف واقعه توسط آنان را بگیرد، پس از آن نیز سکوت مجامع بین المللی مانند کنفرانس اسلامی و سازمان بین‌الملل در رابطه با این اتفاق بسیار تأمل برانگیز و برای جوامع بین المللی به خصوص مسلمانان غیرقابل هضم است.

گروسی درباره بزرگداشت یاد حاجیان کشته شده در حادثه منا گفت: سه مستند «سد شیطان»، «یک روز طولانی»، «روایت یک ماجرا» که تولید حج و زیارت صدا و سیما از فاجعه منا است تولیدشده و برای پخش از شبکه‌های مختلف رسانه ملی و برون مرزی نظیر پرس و العالم آماده است. در این سه مستند تصاویری منتشر نشده از روز حادثه از جمله تصاویری مربوط به زمانیکه مأموران سعودی از مانیتور حادثه را مشاهده می‌کردند، به کار رفته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده