ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رونمایی از پیشرفته ترین جزیره مصنوعی شناور جهان

رونمایی از پیشرفته ترین جزیره مصنوعی شناور جهان

بی باک/ همزمان با تداوم گرمایش زمین که با بالاآمدن نسبی سطح آب اقیانوسها همراه است، صاحبان جزایر خصوصی در گوشه و کنار جهان نسبت به اتفاقاتی که در آینده روی می دهد ابراز نگرانی می کنند.
اکنون یک شرکت تولید کننده زیردریایی در سوئیس موسوم به Migaloo ایده جالب توجهی برای طراحی و ساخت جزایر مصنوعی ارایه کرده است که مهمترین ویژگی آن سیاره بودنش در اقیانوس است.
این جزیره مصنوعی که از دور بی شباهت به سکوهای نفتی مستقر در اقیانوس نیست با نام Kokomo Ailand ساخته می شود.

در این سازه شناور انبوهی از فناوری های نوین همراه با امکانات رفاهی و سرگرم کننده به کار گرفته شده است. بدون شک پنت هاوس این جزیره شناور دیدنی ترین بخش آن به شمار می آید. همچنین سکوهای مخصوصی برای پهلو گرفتن زیردریایی در کنار آن تعبیه شده است.
کل این مجموعه که ۱۲.۸ کیلومتر بر ساعت حداکثر سرعت دارد طی ۸ تا ۱۰ سال ساخته می شود.
تمام چهارپایه این جزیره شناور بر روی دو کرجی مستقر شده تا تعادل مجموعه به خوبی حفظ شود. درحقیقت این بخش، جزیره شناور را بر روی آب نگاه می دارد.
اما این تمام داستان نیست. چهار برج زیردریایی نیز در زیر این سازه ساخته شده که از آن به عنوان محل ذخیزه سازی مواد مختلف استفاده می شود.
اما اوج هنرنمایی به کار رفته در این پروژه در بالاترین نقطه آن است یعنی جایی که معادل طبقه ۲۶ سازه است. در این قسمت فضاهای مناسبی برای ورزش و سرگرمی در نظر گرفته شده است.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده