ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توسعه شبکه نمایش خانگی فقر سالن سینما در کشور را جبران می‌کند

توسعه شبکه نمایش خانگی فقر سالن سینما در کشور را جبران می‌کند

مهر/ مدیرعامل جدید موسسه رسانه های تصویری تاکید کرد با توسعه و تقویت شبکه نمایش خانگی می‌توان فقر سالن‌های سینما در کشور را جبران کرد.
مراسم تودیع حسین مسافرآستانه و معارفه مصطفی ابطحی مدیرعامل قدیم و جدید موسسه رسانه های تصویری صبح امروز دوشنبه یازدهم آبان ماه در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی و جمعی از مدیران این سازمان برگزار شد.
مصطفی ابطحی مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری در مراسم معارفه خود با اشاره به اینکه ما مفتخریم که سرمان در پای فرهنگ این مرز و بوم است، گفت: سینما امروز می تواند بهترین ابزار محبوبیت برای ایران در سطح بین المللی باشد و فرهنگ ایران را در سراسر دنیا گسترش دهد. سینمای امروز ایران نجیب است و اخلاق، عرفان، عشق و اندیشه را با هم پیوند می دهد.

وی با اشاره به اینکه هرچند ۱۰۰ سال از عمر سینمای ایران می گذرد اما تنها کمی بیش از ۲۰ سال است که نمایش خانگی در کشور باب شده است، بیان کرد: سینمای خانگی از ابتدا مظلوم واقع شده بود و شاید دلیل آن این است که در سپهر فرهنگی کشور نقطه عزیمت مستقلی برای آن در نظر گرفته نشده است و همه به دنبال کمک به سینمای ملی بوده‌اند. این در حالی است که اگر به شبکه نمایش خانگی به درستی کمک می شد، با توجه به نبود شبکه های خصوصی در کشور، این صنعت می توانست با موفقیت همراه باشد.

ابطحی توضیح داد: برنامه ریزی، سیاست گذاری، بررسی آخرین تکنولوژی ها در سینمای جهان و حمایت از بخش خصوصی از جمله اهداف موسسه رسانه های تصویری به شمار می رود و با توجه به اینکه بسیاری از شهرهای کشور هنوز سینما ندارند و مردم ساکن در این شهرها سینما رفتن را فراموش کرده اند، بی شک شبکه نمایش خانگی می تواند چنین کمبودی را در سطح کشور جبران کند.

مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری با اشاره به ارتقای سطح کیفی محصولات شبکه نمایش خانگی تاکید کرد: تولیدات این موسسه باید ارتقا پیدا کند و نباید دیگر آثار درجه دو و سه در این حوزه تولید شود، چرا که در چنین شرایطی است که توقع مردم نیز از سینما بالا می رود و دیگر برای دیدن یک تله فیلم به سینما نمی روند. به همین دلیل از شورای نظارت و ارزشیابی می خواهم که تا با سختگیری بیشتری پروانه ساخت فیلم ها را در این بخش صادر کند. چرا که اگر تولید را ارتقا ندهیم، مخاطب از دست می رود و در نتیجه آن هنر صنعت سینما بی معنا می شود.

وی با اشاره به VOD و لزوم اجرایی شدن آن در شبکه نمایش خانگی توضیح داد: VOD یک فرصت و یک انقلاب در سینما به شمار می رود، به شرطی که بتوانیم با فهم درست این پروژه را به سامان رسانیم، اما مساله مهم در اجرای این طرح این است که بخش خصوصی به این باور برسد که قرار نیست دیگر شرکت های شبکه نمایش خانگی تعطیل شوند، دولت و حاکمیت در مقابل بخش خصوصی نیست بلکه حامی بخش خصوصی است، ما قله ها را به بخش خصوصی نشان می دهیم و این بخش خصوصی است که باید خود را به قله ها رساند. بخش خصوصی باید باور کند که با همراه بخش خصوصی هستیم.

این مدیر سینمایی بیان کرد: در ایام پساتحریم به شدت به دنبال این هستیم تا حلقه های زنجیره حضور بین المللی ایران را تقویت کنیم، حضور بین المللی سینما تنها به معنای حضور در جشنواره های بین المللی نیست بلکه باید به سمت تولیدات مشترک و بازاریابی در این عرصه برویم و تلاش کنیم تا سهمی مناسب از بازارهای بین المللی سینمای دنیا را به سینمای ایران اختصاص دهیم.

ابطحی در پایان تاکید کرد: متاسفم که ما مدیران نتوانسیم ایده های متعالی ایوبی را تحقق بخشیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده