ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دبیر کانون کارفرمایان: کارگران برای افزایش مزدها باید تا سال بعد صبر کنند

دبیر کانون کارفرمایان: کارگران برای افزایش مزدها باید تا سال بعد صبر کنند

ساعت 24/ در حالی که آمارهای ارایه شده از سوی نهادهای رسمی نشان‌دهنده شرایط وخیم کارگران مزدبگیر از یک طرف و تعطیلی واحدهای تولیدی – صنعتی از سوی دیگر است، مزد سال ۱۳۹۵ در کانون توجه قرار دارد.

صحبت درباره مزد کارگران، نیمه دوم سال ۱۳۹۵
محمدمروج حسینی، دبیر کانون عالی کارفرمایان ایران که نماینده کارفرمایان در نهادهای تعیین‌کننده مزد به حساب می‌آید در یادداشتی که نشریه وابسته به سازمان تامین اجتماعی آن را انتشار داده است با صراحت تاکید می‌کند برای افزایش مزدها باید تا نیمه دوم سال ۱۳۹۵ باید منتظر ماند.

وی در این نوشته تاکید کرده است: با توجه به مجموعه شرایط موجود شاید در نیمه دوم سال آینده و پس از لغو تحریم‌ها و تغییر شرایط کسب و کار بتوانیم موضع بهتری در برابر مشکلات و خواسته‌های به حق کارگران شریف داشته باشیم. در این نوشته آمده است:
به پایان سال نزدیک می‌شویم و بحث بر سر افزایش دستمزد و جلسات شورای عالی کار در این مورد در رسانه‌های مکتوب و مجازی شروع شده است. کارگران و نمایندگان آنها محاسبات خود را به عنوان می‌کنند و خط فقر را نشانه می‌گیرند و وضعیت خود را با آن می‌سنجند. فاصله تاسف‌بار این خط را با دریافتی خود مقایسه می‌کنند و قاعدتا نزدیک‌ترین کسان به این مشکل را کارفرمایان خود می‌دانند و انتظار دارند آنان در این مورد انعطاف به خرج دهند و در برابر خواسته‌شان مقاومت نکنند.

کارگران خود بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که کارفرمایان نیز در این شرایط رکود بی‌سابقه و بحران نقدینگی و کوچک شدن بازار، که حاصل فروغلتیدن قدرت خرید مردم به سطحی نزدیک به ۶۰ درصد سال ۹۰ است، مشکلات شان کمتر از کارگران نیست، فقط تفاوت در نوع مشکل است. مشکل کارگران اداره معیشت خانواده‌شان و مشکل اکثر کارفرمایان نقدینگی، چک‌های برگشتی، عدم امکان نقل و انتقال پول، ناتوانی در تامین قطعات یدکی، ناتوانی در جایگزین کردن ماشین‌آلات با تکنولوژی‌های جدید، نرخ قابل تامل بهره بانکی و ده‌ها مشکل مشابه است. ضلع سوم مثلث سه‌جانبه‌گرایی که فعلا به عنوان یک فرض آن را مطرح می‌کنیم نهاد دولت است که این روزها با محدودیت شدید منابع مواجه است و قادر به پرداخت بدهی خود به بانک‌ها، پیمانکاران و سازمان تامین اجتماعی نیست. سازمان هم قادر به اعمال فشار به دولت برای وصول طلب خود نبوده و عمدتا سراغ کارفرمایان برای تامین منابع خودر نیاز خود رفته و می‌رود. کارفرمایانی که خود در شرایط استثنایی به سر می‌برند. حال چه باید کرد؟ 

کارفرمایان و کارگران به ناچار باید منتظر بمانند تا شرایط اقتصادی کشور تغییر کند. افزایش حقوق بدون تغییر شرایط کسب و کار تورم‌زاست و نباید فکر کرد فقط با تزریق پول می‌توان اقتصاد را نجات داد. در سال‌های گذشته شاهد بودیم که در بهترین شرایط فروش نفت و کسب بالاترین درآمدهای تاریخ کشور به دلیل مدیریت ناکارآمد همین شرایط فعلی، دامنگیر کارگر و کارفرما و دولت شده است. بدیهی است همچون سال گذشته باید منصفانه و به شکل منطقی و با در نظر گرفتن همه مشکلات و امکانات نسبت به تعیین دستمزد سال آینده تصمیم‌گیری کرد و آن را به اجرا گذاشت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X