ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فیس‌بوک به کاربرانش اجازه خواهد داد تا از پست‌های خود کسب درآمد کنند

فیس‌بوک به کاربرانش اجازه خواهد داد تا از پست‌های خود کسب درآمد کنند

فارنت/ فیس‌بوک به دنبال راه‌هایی نو برای کاربران خود است تا بتوانند از پست‌هایشان در شبکه کسب درآمد کنند. یک نظرسنجی میان کاربران در این هفته انجام شد که به انواع روش‌هایی که کاربران می‌توانند از آن پول به دست آورده و یا به رشد یک اتفاق کمک کنند می‌پرداخت. یکی از این روش‌ها اضافه کردن بخش ظرف انعام، محتوای مربوط به برند و به دست آوردن بخشی از درآمد تبلیغاتی که فیس‌بوک از پست‌ها به دست می‌آورد بود.

همچنین این نظرسنجی نظر کاربران را درباره اضافه شدن دکمه‌ای با عنوان Call to action می‌پرسید. به کمک این دکمه کاربر می‌تواند به دنبال کننده‌های خود امکان انجام کمک‌های مالی را بدهد. همچنین نظر آن‌ها را درباره «بازار حامیان» پرسید، جایی که کاربران می‌توانند به دنبال تبلیغ‌کننده‌ها بگردند تا از آن‌ها حمایت کنند. هنوز معلوم نیست که فیس‌بوک این امکانات را در اختیار تمام کاربران خود قرار خواهد داد یا خیر؛ اما از لحنی که در نظرسنجی به‌کاربرده شده بود حدس می‌زنیم که امکانات جدید، کاربران شناخته‌شده را هدف گرفته باشند.

در حال حاضر فیس‌بوک به کاربران خود اجازه کسب درآمد از پست‌هایشان را نمی‌دهد. به ناشران اخبار اجازه داده که در بخش Instant Articles (جایی که ناشر می‌تواند مقاله‌ها را با فرمتی شبیه به وب‌سایت خود در برنامه فیس‌بوک به نمایش بگذارد) به فروش تبلیغات بپردازند. همچنین در حال آزمایش تبلیغات در بخش پیشنهادهایی که پس از تماشای یک ویدئو برای کاربران نمایش داده می‌شود بوده است؛ اما به‌تازگی این کمپانی اقدام به در دسترس قرار دادن بیشتر ابزارهای منتشر سازی خود کرده است. یکی از سخنگویان فیس‌بوک اعلام کرده که 3 ماه پیش این کمپانی به هرکسی که از Instant Articles استفاده می‌کرد گفته بااینکه هنوز خیلی زود است، اما ما متعهد به ایجاد مدل‌های کسب درآمد طولانی‌مدت و پایدار برای شرکای خود بوده و منتظر شنیدن نظرهای شما هستیم.

فیس‌بوک اولین پلتفرم رسانه اجتماعی‌ای که به کاربران خود اجازه کسب سود از پست‌هایشان را می‌دهد نخواهد بود. یوتیول، Twitch (پلتفرم استریم بازی) و YouNow (پلتفرم پخش ویدئو مخصوص کاربران با کم سن و سال) هم این امکان را برای کاربران مهیا کرده‌اند. در پلتفرم‌های بدون قرارداد شراکتی مثل توییتر و اسنپ‌چت نیز کاربران مشهور گاهی از برندها بدون اجازه کمپانی مربوطه در میان پست‌هایشان تبلیغ می‌کنند.

علاقه فیس‌بوک به ایجاد امکان کسب درآمد توسط کاربران، از هدف تبدیل‌شدن به پلتفرم به اشتراک‌گذاری برتر نشأت می‌گیرد.

امکان کسب درآمد توسط پست‌ها برای کاربران بسیار جالب است. تا به امروز شبکه‌های اجتماعی برای رشد توسط پست‌هایی که کاربران منتشر می‌کرده‌اند، تقریباً هیچ هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کردند. منتقدان به رهبری پیشگام واقعیت مجازی آقای Jaron Lanier، این کمپانی را به خاطر تمرکز بر ثروتی که از پست‌های کاربران عاید فیس‌بوک شده و اینکه این ثروت را با کاربران به اشتراک نمی‌گذارد، مورد سرزنش قرار داده‌اند. آقای Dan Rose معاون رئیس بخش مشارکت در فیس‌بوک به‌تازگی از علاقه این کمپانی به عقد قراردادهای مختلف درزمینهٔ تولید درآمد با کاربران سخن گفته که تا به امروز این گفت‌وگو، کاربران با تعداد دنبال کننده بالا را هدف گرفته بود. درهرصورت این امکانات جدید، کاربران بیشتری را به سوی فیس‌بوک جذب خواهد کرد.

درست است که این حرکت تنها یک نظرسنجی بوده و فیس‌بوک می‌تواند به‌راحتی برنامه خود را عوض کند. این نظرسنجی تنها از محدوده‌ای از امکانات صحبت می‌کرد و نه برنامه حتمی فیس‌بوک؛ اما با توجه به تصمیمات شدید این کمپانی در جهت به اشتراک‌گذاری بلادرنگ، محتوای نظرسنجی راه دیگری را برای افزایش تسلط فیس‌بوک نشان می‌دهد. گرفتن لایک حس خوشایندی است، اما چه‌بهتر که بتوان بابت آن‌ها پول هم دریافت کرد!

فیس‌بوک به کاربرانش اجازه خواهد داد تا از پست‌های خود کسب درآمد کنند

فیس‌بوک به کاربرانش اجازه خواهد داد تا از پست‌های خود کسب درآمد کنند

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X