ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ادعای عجیب هیات علمای ارشد عربستان در مورد فیلم "محمد رسول‌الله"

ادعای عجیب هیات علمای ارشد عربستان در مورد فیلم "محمد رسول‌الله"

نسیم/ هیأت علمای ارشد عربستان سعودی مدعی شد که فیلم ایرانی محمد رسول الله(ص) توهین به مقام نبوت و برخلاف نظر علمای اسلام مبنی بر تحریم مجسم سازی و نمایش تصویر رسول اکرم در هرگونه کارهای فنی است.

به گزارش «نسیم»، هیأت علمای ارشد عربستان سعودی مدعی شد که فیلم ایرانی محمد رسول الله(ص) توهین به مقام نبوت و برخلاف نظر علمای اسلام مبنی بر تحریم مجسم سازی و نمایش تصویر رسول اکرم در هرگونه کارهای فنی است؛ مسلمانان همگی باید تهیه این فیلم را محکوم کرده و از آن اعلام بیزاری کنند.
به گزارش روزنامه سعودی المرصد، "عبدالعزیز آل الشیخ رئیس هیات علمای ارشد عربستان سعودی اقدام ایران در نمایش دادن فیلمی با عنوان "محمد رسول الله" را شرعی ندانست، زیرا به گفته وی فیلم در واقع "فیلمی مجوسی" و "دشمنی با اسلامی" است و نباید انتشار یابد."
وی در ادامه ادعاهایش ضد فیلم محمد رسول الله (ص) گفت: "رسول الله (ص) منزه از چنین اقداماتی است و دارای صفات مشخص و اخلاق معروفی است. آنها (ایرانی ها) چیزی غیر واقعی را به تصویر می کشند و در آن رسول الله استهزاء و از منزلت ایشان کاسته می شود زیرا این اقدام فاسقانه و مغایر با دین است و بلکه تحریف اسلام ومعرفی آن به چنین شیوه بدی است."
به نوشته روزنامه الحیات، مفتی کل عربستان سعودی درباره مشاهده و نشر این فیلم هشدار داد زیرا به گفته وی اعتمادی به ایرانیان نیست.
با وجود استقبال گسترده بین المللی از فیلم محمد رسول الله (ص) ساخته مجید مجیدی، مبلغان و مفتی‌های سعودی حتی ماه ها قبل از اکران این فیلم، صرفا به خاطر ایرانی بودن کارگردان آن مواضعی بسیار خصمانه را علیه این فیلم اتخاذ کرده‌اند.
این ادعاهای مفتی دربار سعودی در حالی مطرح می شود که در کتب اصلی سردمداران وهابیت و حتی در معتبرترین کتب اهل سنت از جمله "صحیح بخاری"، مطالبی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) نسبت داده شده که قلم از ذکر آن شرم دارد و نسبت دادن آن حتی به یک شخص عادی هم قابل قبول نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده