ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لاریجانی: تروریست ها در نهایت دامنگیر همه کشورها خواهند شد

لاریجانی: تروریست ها در نهایت دامنگیر همه کشورها خواهند شد

مهر/ رئیس مجلس در گفتگو با یک روزنامه آلمانی گفت: اما تجربه نشان داده است که تروریست ها در نهایت دامنگیر همه کشورها خواهند شد.

علی لاریجانی درگفتگو با خبرنگار روزنامه آلمانی فرانکفورتر الگماینه پیش از ترک فرانکفورت افزود: افغانستان، عراق، سوریه و یمن نمونه هایی از جنگ هایی هستند که در آن جریان های تروریستی بیرون آمده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جریان های تروریستی برای دولت های دموکراتیک در منطقه خطری بزرگ به شمار می روند گفت: مگر دولت عراق، دولت دموکراتیک و منتخب مردم نبود، دیدید که چگونه جریان های تروریستی علیه آن به راه افتاد.

لاریجانیبا بیان اینکه تجربه نشان داده هرجا جنگ شده است یک جریان تروریستی بیرون آمده است افزود: ورود تروریست ها به هر کشور فرصتی به آنها می دهد که در آینده مواجه شدن با تروریست ها را سخت تر می کند.

وی با بیان اینکه از هر راهکاری که بتواند معضلات منطقه را از طریق سیاسی حل کند استقبال می کنیم، گفت: برای حل بحران کشورهای منطقه باید در یک گفتگوی سیاسی همه جریان های مهم سهم داشته باشند و دولت وحدت ملی تشکیل شود.

لاریجانی افزود: در عین حال باید با جریان های افراطی مبارزه کرد.

وی مشکل منطقه را در سیاست های متنوع دانست و گفت: در حالی که حل بحران سوریه و یمن تنها در راه حل سیاسی و مبارزه با تروریست است، برخی تصور می کنند که می توانند تروریست ها را در این کشورها به حال خود رها کنند.

رئیس مجلس افزود: اما تجربه نشان داده است که تروریست ها در نهایت دامنگیر همه کشورها خواهند شد.

لاریجانی در پاسخ به این سؤال که اگر کنگره توافق هسته ای با ایران را تصویب کند اما یک رئیس جمهور جدید در آمریکا روی کار بیاید که تصمیم بگیرد آن را اجرا نکند، ایران چه خواهد کرد گفت: در آن صورت ما هم تصمیم خود را خواهیم گرفت اگرچه درعین حال نباید قبل از آنکه آنها چنین اقدامی کنند تصمیمی بگیریم اما اگر چنین شود متأسفیم، زیرا در آن صورت پرستیژ امریکا زیر سؤال خواهد رفت.

وی افزود: در کل از نظر من توافق هسته ای قابل قبول است گرچه امریکایی ها زورگویی کرده اند و مواردی را در توافقنامه آورده اند که از نظر فنی و حقوقی منطقی ندارد اما جمهوری اسلامی ایران هم توانست بعضی از خواسته های خود را در سند توافق بگنجاند.

لاریجانی گفت: اما درعین حال توافق هسته ای نقاط ضعفی هم دارد و مخالفان آن در ایران به این توافق اشکالات جدی می گیرند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده