ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کرسی امام علی (ع) در دانشگاه هارتفورد آمریکا افتتاح شد

کرسی امام علی (ع) در دانشگاه هارتفورد آمریکا افتتاح شد

میزان/ کرسی امام علی(ع) در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریکا با حضور اندیشمندان و اساتید دانشگاهی با هدف معرفی شخصیت آن حضرت و ترویج گفتگو بین مذاهب افتتاح شد.

این کرسی که برای اولین باراست در حوزه آمریکای شمالی تشکیل می شود، با همکاری متفکرین و صاحب نظران علوم دینی و با کمک و حمایت های مردمی با پشتوانه مالی یک میلیون و 500 هزار دلار شکل گرفته و رسمیت دارد.
این کرسی قرار است ضمن هرچه بیشتر آشنا کردن شخصیت امام علی (ع) به جامعه علمی آمریکا و جهان، برای مطالعه اسلام شیعی و ترویج گفتگو میان مذاهب اسلامی فعالیت داشته باشد.
پرفسور سید عمار نخجوانی استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد و یکی از 500 شخصیت با نفوذ جهان اسلام به عنوان رییس هیات مرکزی این کرسی انتخاب شد.
دکتر محمود ایوب استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد که در شکل گیری کرسی امام علی (ع) تلاش فراوانی داشته است خاطرنشان کرد که این کرسی بمنظور ایجاد اتحاد واقعی میان جامعه مسلمین تشکیل شده است.
وی تصریح کرد، دانشگاه علوم دینی هارتفورد، به عنوان بنیاد ابراز عقاید مسلمانان و مسیحیان جهان بشمار می رود.
در این مراسم، حجت الاسلام محمد اسلامی قرائتی امام جماعت موسسه اسلامی امام علی (ع) شهر نیویورک و حجت الاسلام دکتر غلامرضا رئیسیان رییس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد ضمن حضور در این مراسم، حمایت خود را از راه اندازی کرسی های مناظره، نقد و نظریه پردازی در محیط های علمی و دانشگاهی اعلام کردند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X