ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازار قیمت رسمی برنج ایرانی

بازار/ قیمت رسمی برنج ایرانی

مهر/ معاون سازمان حمایت گفت: براساس اطلاعات موجود در سامانه قیمتی سازمان حمایت، قیمت برنج طارم حدود ۸ هزار و ۷۰۰ تومان، صدری ۸ هزار و ۴۰۰ تومان و بهترین برنج هندی ۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.

مصیب محمدیان شمالی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره توزیع و عرضه برنج‌های داخلی و اختلاط آنها با برنج‌های خارجی گفت: مشخصات درج شده بر روی بسته‌بندی انواع برنج‌های داخلی در بازار که دارای مجوز و پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند باید به طور کامل با کالای بسته بندی شده، به لحاظ میزان اختلاط برنج داخلی و خارجی مطابقت داشته باشد و نظارت و رعایت این موضوع در وزارت مذکور پیگیری و در صورت عدم رعایت موارد، تخلف محسوب شده و توسط بازرسان و براساس قوانین و مقررات آن وزارتخانه رسیدگی می‌شود.

معاون کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: بازرسان سازمان حمایت در سراسر کشور در بازرسی‌های مستمر و در قالب گشت‌های مشترک با وزارت بهداشت، موارد مذکور را بررسی و جهت پیگیری‌های قانونی به مراجع مرتبط که صلاحیت و توانایی تشخیص نوع و میزان اختلاط برنج را داشته باشند، منعکس می‌کند و پس از حصول نتیجه اقدام قانونی لازم بعمل می آید.

وی تصریح کرد: براساس اطلاعات موجود در سامانه قیمتی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت برنج طارم حدود ۸ هزار و ۷۰۰ تومان، صدری ۸ هزار و ۴۰۰ تومان و بهترین برنج هندی ۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.

به گفته محمدیان شمالی، سازمان حمایت با استفاده از ظرفیت‌های قانونی خود ضمن پیگیری مجدانه در راستای حفظ حقوق مصرف کنندگان، موارد را در دستور کار خود قرار دارد و هرگونه گزارش مستند در این خصوص را با استفاده از توان بازرسان استانی و سایر دستگاه‌ها و مراجع قانونی در اسرع وقت پیگیری می‌کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X