ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پایگاه خبری غربی: صدها غیرنظامی بی گناه در حملات آمریکا علیه داعش کشته شدند

پایگاه خبری غربی: صدها غیرنظامی بی گناه در حملات آمریکا علیه داعش کشته شدند

شبستان/ آمریکا متهم به کشتار صدها غیرنظامی بی گناه در تنها ۷۱ مورد حمله متفاوت علیه داعش است.

آنتی وار در گزارشی به قلم «جیسون دیتز» نوشت: گزارش ها در خصوص کشته شدن غیر نظامیان در حملات هوایی آمریکا علیه مواضع گروه تروریستی داعش همزمان با آغاز این حملات منتشر شده است و در حالی که بیش از یک سال از آغاز این جنگ می گذرد، آمریکا متهم به کشتار صدها غیرنظامی در تنها 71 حمله متفاوت است.
گروه های ناظر بر جنگ آمریکا علیه داعش این اتهامات را بارها و بارها تکرار کرده اند اما مرکز فرماندهی آمریکا تنها به تکذیب این اتهامات ادامه می دهد و در بسیاری از موارد حتی به خود زحمت نمی دهد تا در این خصوص تحقیق کند زیرا آن اتهامات را «غیر معتبر» می داند.

مرکز فرماندهی آمریکا مدعی است که در خصوص 10 مورد از این 71 حمله تحقیق کرده است اما برخی از این تحقیقات در دست اجرا و برخی دیگر پایان یافته بدون اینکه گزارشی در خصوص آنها منتشر شود.
در این گزارش ها ادعا شده که امکان مصاحبه با تمامی شاهدان وجود ندارد و در نهایت فرض را بر این می گذارد که تمامی اتهامات، دروغ و شایعه سازی (!)‌ هستند.
مرکز فرماندهی آمریکا در عین حال لاف می زند که جنگ آنها «دقیق ترین جنگ» از نوع خود است و در آن، تنها تعداد کمی از غیر نظامیان جان خود را از دست داده اند.

این گزارش ها تنها به سوالات مربوط به «مدیریت اطلاعات» فرماندهی مرکزی آمریکا در مورد این جنگ می افزاید. این اتهامات همچنین پنتاگون را به بررسی دقیق تر گزارش های آژانس های اطلاعاتی در مورد جنگ وا می دارد؛ گزارش هایی که در آنها تلاش شده به دروغ نتایج جنگ تا جایی که می تواند بهتر جلوه داده شود.
از زمانی که در گزارشی به افشاگری در خصوص نادرست بودن گزارش های آژانس های اطلاعاتی آمریکا در خصوص جنگ علیه داعش اشاره شده است، تمرکز پنتاگون و رسانه ها بر این موضوع افزایش یافته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X