ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فارس: سرانجام شاخ هفتم پاساژ علاء الدین ترک خورد

فارس: سرانجام شاخ هفتم پاساژ علاء الدین ترک خورد

فارس/ سرانجام کلنگ بر فرق سرش فرود آمد. تهدیدها و سفارشات جواب نداد. مجبور شد در برابر قانون تعظیم کند. شاخش ترک خورد. حال باید دید حاجی علاء الدین چطور پاسخ خشم کاسبان ورشکسته طبقه ۷ پاساژ علاءالدین را می‌دهد.

مالک پاساژ علاء الدین، طبقه هفتم این پاساژ را در دید عموم مردم به صورت خلاف ساخت و هیچکس هیچ در آن مقطع زمانی در خصوص این تخلف واکنشی نشان نداد.

مدت ها از این ساخت و ساز گذشت. شهرداری تهران بالاخره تصمیم گرفت به صورت شبانه این طبقه را تخریب کند. تخریب نمادین انجام شد ولی دوباره کار متوقف شد و مالک شکایت به دیوان عدالت اداری برد.

ابوالفضل قناعتی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: تخلف مالک از قوانین و مقررات شهری یا با هماهنگی شهرداری منطقه بوده یا بدون هماهنگی، در هر دو صورت شهردار منطقه مجرم است. اگر در جریان بوده که تخلف کرده و اگر در جریان نبوده خودش نشان از بی عرضگی اش دارد. شهردار منطقه و ناحیه باید برای این تخلف جوابگو باشد.

وی در ادامه گفت: مالک با کسبه قرارداد ترکمانچای امضا کرده و هیچ سندی برای فروش های یک میلیاردی اش به کسبه نداده است.

پاساژ علاء الدین بزرگ‌ترین مرکز خرید و فروش گوشی موبایل واقع در تقاطع خیابان حافظ است و مدتی است شهرداری تیشه برداشته تا ریشه تخلفتاش را بزند ولی بعد از کش و قوس فراوان بالاخره کار تخریب به صورت تدریجی آغاز شد.

جنجال بر سر تخریب پاساژ علاءالدین زمانی آغاز شد که مالک این پاساژ علاوه بر اینکه کاربری پارکینگ در طبقه منفی 3 را به تجاری تبدیل کرد، طبقه‌ای اضافی هم روی پاساژ ساخت. این اقدام مالک سبب شد تا اعضای شورای شهر در نامه‌ای به شهرداری آن را غیرقانونی بدانند و دستور برخورد دهند. شهرداری در یک اقدام پارتیشن های آنجا را تخریب کرد ولی دوباره کار متوقف شد.

مالک به دیوان عدالت اداری شکایت کرد و دیوان عدالت هم با بررسی های انجام داده سرانجام حکم به تخریب داد.

الان چند روزی است که تخریب تدریجی آغاز شده است و نمی توان به یک باره این طبقه را تخریب کرد چرا که باید ایمنی مشتریانی که هر روز تردد می کنند فراهم شود.

اظهار نظر مسئولان در چند ماه گذشته در خصوص علاء الدین

در حالی که معاون سابق شهردار تهران از احتمال بهره‌برداری مجدد از طبقه هفتم پاساژ علاء‌الدین در صورت رعایت برخی ضوابط را رد نکرده است احمد دنیا مالی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران به فارس، گفت: تخریب طبقه هفتم پاساژ علاء‌الدین قطعی است و توافقی هم وجود ندارد، چون حکم صادر شده است.

دنیامالی به تخریب پاساژ علاءالدین اشاره کرد و گفت: باید طبقه هفتم این پاساژ که به صورت غیرقانونی ساخته شده تخریب شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر، تصریح کرد: قطعاً تخریب باید با یک حساب و کتابی انجام شود تا سازه آسیب نبیند و این کار ساده نیست، اما حکم باید اجرا شود و تردیدی در این کار وجود ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اعلام کرده که در صورت توافق با مالک که به صدور پایان کار منجر شود تخریب متوقف می‌شود، گفت: چنین چیزی وجود ندارد و هر توافقی دراین باره باید از قبل انجام می‌شد.

گردن‌کلفت‌ها در شهرداری حاشیه امن نخواهند داشت و اگر علاءالدین به اندازه کل بودجه شهرداری پول بدهد باز هم باید طبقه 7 را تخریب کند. اینها بخشی از صحبت‌های محمد باقر قالیباف شهردار تهران است.

وی معتقد است که باید این طبقه تخریب شود؛ چون سلامت و ایمنی مردم قابل معامله نیست.

شهردار تهران تاکید کرد که شهروندان تهرانی مطمئن باشند هیچ برج ساز و گردن کلفتی که بخواهد با پول و رابطه قانون را زیرپا بگذارد و تخلف کند، در شهرداری حاشیه امن نخواهد داشت.

وی ادامه داد: بنده با کمک اعضای شورای شهر تهران و همکارانم در شهرداری اجازه نمی دهم ایمنی و سلامت مردم و ریه‌های تنفسی شهر با پارتی بازی و پول معامله شود. به طوری که با هرگونه تخلفات غیرمجاز ساختمانی به ویژه آن دسته از برج‌ها و مجتمع‌های اداری و تجاری که نفس شهر را گرفته‌اند و حقوق شهروندان و قانون را زیرپا گذاشته‌اند، بدون اغماض برخورد می‌کنیم.

قالیباف با بیان اینکه همکاران من هم بدانند که از هیچ خطا و تقصیری نمی‌گذرم و در این راه مماشات نمی کنم، گفت: اگر آنها نیز به تکالیف قانونی و وظایف خود در راه حفظ حریم شهر، جلوگیری و مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز و دیگر تخلفات شهری عمل نکنند، مطمئن باشند برخورد سختی در انتظارشان است؛ اگرچه مطمئن هستم اکثر کارکنان و مدیران شهری با روحیه جهادی و انگیزه خدمت رسانی به شهروندان خالصانه تلاش می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در پی ابلاغ حکم تخریب طبقه هفتم پاساژ علاء الدین از سوی شعبه هفت دادگاه تجدید نظر دیوان عدالت اداری به شهرداری تهران، اجرای رأی و اعمال قانون در مورد رفع تخلف بنای احداثی غیرمجاز این پاساژ، با همکاری مالک پاساژ آغاز شده است.

با توجه به عدم ایمنی سازه ساختمان پاساژ علاء الدین که به دلیل احداث بنای غیر مجاز در طبقه هفتم این ساختمان ایجاد شده و تغییر کاربری های غیر مجاز که تبدیل انباری های تجاری به واحد های تجاری را در پی داشته است؛ طبق رأی صادره از شعبه 7 تجدید نظر دیوان عدالت اداری مبنی بر رفع خلاف از تخلفات ساختمانی اتفاق افتاده ؛ اجرای حکم قانونی با همکاری مالک آغاز شد.

با توجه به شرایط ویژه این پاساژ و وجود تعداد زیادی واحد تجاری در طبقه هفتم ؛ در حال حاضر عملیات تخریب طبقه هفتم با حذف دیواره های جانبی با رعایت مفاد ایمنی در دست اقدام است.

به نظر می رسد که مالک علاء الدین مجبور به تخریب شده و اگر دوباره حرفی و موضوعی پیش نیاید. امیدواریم به زودی این طبقه که به صورت غیرقانونی ساخته شده به طور کامل تخریب شود تا ایمنی مردمی که هر روزه از آنجا تردد می کنند تامین شود.

فارس: سرانجام شاخ هفتم پاساژ علاء الدین ترک خورد

فارس: سرانجام شاخ هفتم پاساژ علاء الدین ترک خورد

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده